Jerusalem Post umieszcza szokujące zdjęcie z Francji pod artykułem o Polsce. Internauci reagują

Jerusalem Post pisze o dewastacji nagrobków na trzech żydowskich cmentarzach w Polsce. Artykuł Katarzyny Markusz został jednak zilustrowany zdjęciem cmentarza w Westhoffem, koło francuskiego Strasburga.
 Jerusalem Post umieszcza szokujące zdjęcie z Francji pod artykułem o Polsce. Internauci reagują
YouTube/AFP News Agency


Dziennikarka Jerusalem Post Katarzyna Markusz na łamach portalu jpost.com poinformowała o dewastacjach nagrobków na trzech cmentarzach żydowskich w Polsce w ciągu ostatniego miesiąca. Chodzi o nekropolię w Tarnowskich Górach koło Krakowa, Dobordzieniu koło Krakowa, a także w Zabrzu na Górnym Śląsku.

Markusz w swoim tekście wykorzystuje wpis Dariusza Waleriańskiego, który od ponad 30 lat zajmuje się utrzymaniem porządku na żydowskim cmentarzu w Zabrzu. Dziennikarka powołuje się także na zamieszczone przez niego.

Sęk w tym, że cały tekst zilustrowany jest fotografią Żyda, który przechodzi obok żydowskich nagrobków we francuskim Westhoffen. Na pierwszy plan wysuwają się namalowane na nekropoliach swastyki. Fotografia co prawda jest podpisana, ale zdecydowanie mniejszym drukiem niż reszta tekstu, co może wprowadzić w błąd czytelnika.

„Jerusalem Post i Katarzyno Markusz, istnieje jakiś szczególny powód, dla którego wybraliście to wstrząsające zdjęcie żydowskiego cmentarza w Westhoffem w pobliżu Strasburga we FRANCJI, na okładkę artykułu o Polsce?” – pyta jeden z użytkowników Twittera.

 

 


Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?
Tygodnik

Opinie

Popkultura