„Ideologia idiotów i homofobów”. Skandaliczne słowa Katarzyny Lubnauer

Wczoraj prezes Rady Ministrów poinformował o zmianach w rządzie. Dziś na Twitterze postanowiła skomentować to posłanka KO Katarzyna Lubnauer.
 „Ideologia idiotów i homofobów”. Skandaliczne słowa Katarzyny Lubnauer
YouTube/TelewizjaRepublika


W środę podczas specjalnej konferencji prasowej szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki poinformował o zmianach w rządzie. – Kończy się czas, w którym przygotowaliśmy się do tych zmian strukturalnych. Jestem pewien, że rząd kontynuacji z nowymi zmianami będzie w stanie jeszcze lepiej sprostać wyzwaniom, które na nas czekają – mówił premier.

Stanowisko ministra rolnictwa stracił Jan Krzysztof Ardanowski, który nie sprzeciwił się tzw. piątce dla zwierząt - nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która zakazuje hodowli zwierząt na futra, a także zdecydowanie ogranicza ubój rytualny. Na jego miejsce wchodzi poseł Grzegorz Puda.

Z posadą ministra edukacji pożegnał się także Dariusz Piontkowski, którego zastąpił lubelski poseł PiS Przemysław Czarnek.

Premier powołał także na funkcję wicepremiera Rady Ministrów szefa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Kolejnym wicepremierem będzie lider Porozumienia Jarosław Gowin, który pokieruje również resortem rozwoju, pracy i technologii.

Co na to Lubnauer?

„W rządzie PIS mamy ideologię idiotów i homofobów” – napisała w mediach społecznościowych posłanka Koalicji Obywatelskiej i szefowa Nowoczesnej.

 

/k


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura