"Dziewczyna" Michała Sz. twierdzi, że "ktoś chciał go wepchnąć pod tramwaj", ale na policję nie zgłosi

"Lu" to jeden z "niebinarnych" partnerów Michała Sz. ps. "Margot" działający również w "kolektywie" "Stop bzdurom" - Ktoś mnie dzisiaj wepchnął na tory tramwajowe. Uprzedzając pytania - nic nie pamiętam - czytamy w udostępnionym przez "Stop bzdurom" poście "Lu" - Jeśli są wśród was świadkinie i świadkowie zdarzenia, lub macie dostęp do prasko-warszawskich monitoringów, to piszcie na prawo@kph.org.pl - pisze "Stop bzdurom". A dlaczego nie policji? To nic, Ordo Iuris składa zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.
"Lu", "Stop bzdurom" / Screen YouTube Bart Staszewski

- Z uwagi na prawny obow. zawiadomienia o możliwym popełnieniu przestępstwa opisywanego jako „usiłowanie zabójstwa”, Ordo Iuris składa do Prokuratury Krajowej zawiadomienie. Agresja fizyczna jest niedopuszczalna. Liczymy na to, że organy ścigania ustalą dokładny przebieg zdarzenia

- informuje mec. Bartosz Lewandowski z Ordo Iuris

- Skad pewność, że to nie przypadek? To mega mocne oskarżenie. Co ze zgłoszeniem na policję? Monitoring miejski? Godzina? Przystanek? Motorniczy jakiej linii? Jest podniesione larum bez żadnego dowodu zajścia sytuacji.

- A od kiedy to Kampani Przeciw Homofobii ma jakiekolwiek uprawnienia do zajmowania się potencjalną próbą zabójstwa, czy choćby ciężkiego uszczerbku na zdrowiu? Czy policja i ZTM potwierdzają to zajście? Bo widzę dużo słów, dużo "potwierdzania info", ale ani słowa o zawiadomieniu stosownych organów i zabezpieczeniu materiału filmowego z tramwaju.

- Bez oficjalnego zgłoszenia na policję zawsze będzie zarzut konfabulacji. Nieufność wobec władzy nie jest żadnym argumentem tylko uzasadnieniem dla nieufności z drugiej strony.

- Marsz na policję, niech ściągają monitoring i niech się męczą. A ja osobiście chętnie poczytam relację z ich poczynań i udostepnię niewiernym.

- Jestem z wami, ale takie rzeczy to się na policję zgłasza. Jaki przykład dajecie choćby ofiarom przemocy domowej? Że jak coś się dzieje, to nie wolno nic robić?

- Nie powinno Wam jak najbardziej zależeć na nagłośnieniu tej sprawy i zgłoszenia jej władzom? Człowiek prawie został zamordowany, a Wy prosicie żeby tego nie zgłaszać?

- Czy sprawa została zgloszona na policje? Motorniczy na pewno ma kamere i nagranie, monitoring miejski również działał. Policja spokojnie sobie z takim czymś poradzi. Zgloszone czy nie?

- pytają komentatorzy

- Drogie osoby - naszym kochanym Lu zajmuje się Kampania Przeciw Homofobii - tylko i wyłącznie. Robią wszystko co w ich mocy i na pewno będą informować o swoich postępach i ustaleniach. Pytania kierujcie do nich - ale dajcie im najpierw zrobić swoją pracę.

(...)

Wrócimy wszystkie do pisania o tym gdy KPH poczyni ustalenia - Lu prosi o nie nadmuchiwanie medialnie tematu, gdyż nie ma siły tym się zajmować.

Robienie sensacji z przemocy, której członkinie naszej społeczności doznają codziennie, jest nieodpowiedzialne. To nie jest precedens - Lu był napadnięty w zeszłym tygodniu. Inne osoby LGBT doznają przemocy codziennie. Cieszymy się i doceniamy, że nie godzicie się na przemoc i krzywdę, że to dla was niedopuszczalne, że chcecie pomoc - jesteście wspaniałymi osobami

- odpowiada "Stop bzdurom"

- Bardzo Was proszę, radykalizujcie się

- nawołuje "Lu"


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe