"Dziewczyna" Michała Sz. twierdzi, że "ktoś chciał go wepchnąć pod tramwaj", ale na policję nie zgłosi

"Lu" to jeden z "niebinarnych" partnerów Michała Sz. ps. "Margot" działający również w "kolektywie" "Stop bzdurom" - Ktoś mnie dzisiaj wepchnął na tory tramwajowe. Uprzedzając pytania - nic nie pamiętam - czytamy w udostępnionym przez "Stop bzdurom" poście "Lu" - Jeśli są wśród was świadkinie i świadkowie zdarzenia, lub macie dostęp do prasko-warszawskich monitoringów, to piszcie na prawo@kph.org.pl - pisze "Stop bzdurom". A dlaczego nie policji? To nic, Ordo Iuris składa zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.
"Lu", "Stop bzdurom" / Screen YouTube Bart Staszewski

- Z uwagi na prawny obow. zawiadomienia o możliwym popełnieniu przestępstwa opisywanego jako „usiłowanie zabójstwa”, Ordo Iuris składa do Prokuratury Krajowej zawiadomienie. Agresja fizyczna jest niedopuszczalna. Liczymy na to, że organy ścigania ustalą dokładny przebieg zdarzenia

- informuje mec. Bartosz Lewandowski z Ordo Iuris

- Skad pewność, że to nie przypadek? To mega mocne oskarżenie. Co ze zgłoszeniem na policję? Monitoring miejski? Godzina? Przystanek? Motorniczy jakiej linii? Jest podniesione larum bez żadnego dowodu zajścia sytuacji.

- A od kiedy to Kampani Przeciw Homofobii ma jakiekolwiek uprawnienia do zajmowania się potencjalną próbą zabójstwa, czy choćby ciężkiego uszczerbku na zdrowiu? Czy policja i ZTM potwierdzają to zajście? Bo widzę dużo słów, dużo "potwierdzania info", ale ani słowa o zawiadomieniu stosownych organów i zabezpieczeniu materiału filmowego z tramwaju.

- Bez oficjalnego zgłoszenia na policję zawsze będzie zarzut konfabulacji. Nieufność wobec władzy nie jest żadnym argumentem tylko uzasadnieniem dla nieufności z drugiej strony.

- Marsz na policję, niech ściągają monitoring i niech się męczą. A ja osobiście chętnie poczytam relację z ich poczynań i udostepnię niewiernym.

- Jestem z wami, ale takie rzeczy to się na policję zgłasza. Jaki przykład dajecie choćby ofiarom przemocy domowej? Że jak coś się dzieje, to nie wolno nic robić?

- Nie powinno Wam jak najbardziej zależeć na nagłośnieniu tej sprawy i zgłoszenia jej władzom? Człowiek prawie został zamordowany, a Wy prosicie żeby tego nie zgłaszać?

- Czy sprawa została zgloszona na policje? Motorniczy na pewno ma kamere i nagranie, monitoring miejski również działał. Policja spokojnie sobie z takim czymś poradzi. Zgloszone czy nie?

- pytają komentatorzy

- Drogie osoby - naszym kochanym Lu zajmuje się Kampania Przeciw Homofobii - tylko i wyłącznie. Robią wszystko co w ich mocy i na pewno będą informować o swoich postępach i ustaleniach. Pytania kierujcie do nich - ale dajcie im najpierw zrobić swoją pracę.

(...)

Wrócimy wszystkie do pisania o tym gdy KPH poczyni ustalenia - Lu prosi o nie nadmuchiwanie medialnie tematu, gdyż nie ma siły tym się zajmować.

Robienie sensacji z przemocy, której członkinie naszej społeczności doznają codziennie, jest nieodpowiedzialne. To nie jest precedens - Lu był napadnięty w zeszłym tygodniu. Inne osoby LGBT doznają przemocy codziennie. Cieszymy się i doceniamy, że nie godzicie się na przemoc i krzywdę, że to dla was niedopuszczalne, że chcecie pomoc - jesteście wspaniałymi osobami

- odpowiada "Stop bzdurom"

- Bardzo Was proszę, radykalizujcie się

- nawołuje "Lu"


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Po awansie na mundialu w Katarze. Trener Czesław Michniewicz zabiera głos Wiadomości
Po awansie na mundialu w Katarze. Trener Czesław Michniewicz zabiera głos

"Awans w pełni zasłużony, ale nerwy były ogromne" - przyznał trener piłkarskiej reprezentacji Polski Czesław Michniewicz po porażce z Argentyną 0:2 w mistrzostwach świata. Biało-czerwoni zajęli drugie miejsce w grupie i zakwalifikowali się do 1/8 finału dzięki lepszemu bilansowi bramek niż Meksyk.

Urzędnik warszawskiego ratusza zatrzymany przez CBA. Jest oświadczenie zatrzymanego Wiadomości
Urzędnik warszawskiego ratusza zatrzymany przez CBA. Jest oświadczenie zatrzymanego

Michał D. szef Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego stołecznego ratusza został zatrzymany w środę przez CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Polska przegrywa z Argentyną. Ale gramy dalej na mundialu w Katarze Wiadomości
Polska przegrywa z Argentyną. Ale gramy dalej na mundialu w Katarze

Polska przegrała z Argentyną w trzecim meczu mistrzostw świata piłki nożnej w Katarze. Mimo porażki Biało-Czerwoni zagrają w 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata.

Warszawski urzędnik zatrzymany przez CBA. Co na to ratusz? Wiadomości
Warszawski urzędnik zatrzymany przez CBA. Co na to ratusz?

Władze Warszawy odmówiły komentarza ws. zatrzymania przez CBA szefa Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego stołecznego ratusza Michała D.

Dramat Biało-Czerwonych tuż po gwizdku. Argentyna strzela bramkę Wiadomości
Dramat Biało-Czerwonych tuż po gwizdku. Argentyna strzela bramkę

Polska przegrywa z Argentyną 0:1 w 46. minucie meczu piłkarskich mistrzostw świata. Bramkę zdobył Alexis Mac Allister.

Bandyto, stój. To jest nagranie z kolizji Jerzego S.? [WIDEO] Wiadomości
"Bandyto, stój." To jest nagranie z kolizji Jerzego S.? [WIDEO]

Aktor Jerzy S. usłyszał we wtorek zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko. Tymczasem "Fakt" opublikował film, który jak twierdzi obrazuje wspomnianą kolizję.

Wojciech Szczęsny obronił rzut karny. Strzelał Leo Messi Wiadomości
Wojciech Szczęsny obronił rzut karny. Strzelał Leo Messi

W 39. minucie Wojciech Szczęsny obronił rzut karny wykonywany przez Lionela Messiego w meczu z Argentyną w piłkarskich mistrzostwach świata.

Znany poseł odchodzi z Polska 2050. Jest oświadczenie Wiadomości
Znany poseł odchodzi z Polska 2050. Jest oświadczenie

„Rozstaję się z partią Polska 2050. Po długich rozmowach z jej liderami uznaliśmy, że tak będzie najlepiej zarówno dla organizacji, jak i dla mnie” — poinformował Wojciech Maksymowicz.

Afera w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton wydali oświadczenie Wiadomości
Afera w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton wydali oświadczenie

Zawrzało wokół Pałacu Bukingham. Wszystko za sprawą oskarżeń wobec jednego z członków czołowego zespołu króla Karola III. Brytyjskie media pisały o „aferze”. W sieci pojawiło się stanowisko księcia Williama i Kate Middleton.

„Dzień Dobry TVN otwórzcie oczy”. Burza po występie Małgorzaty Rozenek Wiadomości
„Dzień Dobry TVN otwórzcie oczy”. Burza po występie Małgorzaty Rozenek

Za nami kolejny występ Małgorzaty Rozenek w roli prowadzącej „Dzień dobry TVN”. W sieci po raz kolejny rozpętała się burza. Widzowie nie kryją oburzenia.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe