REKLAMA

Rafał Gaweł twórca OMZRiK, skazany za oszustwa, uciekł do Norwegii, gdzie własnie otrzymał azyl

Skazany w prawomocnym wyrokiem przez polski sąd za oszustwa twórca Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Rafał Gaweł, uciekła przed odpowiedzialnością do Norwegii - Sprawa ma tyle wątków i o tylu okolicznościach trzeba by było powiedzieć, by zobrazować życie oskarżonego i naświetlić, jak naruszał on porządek prawny i czerpał z tego przez wiele lat korzyści materialne. Lansował się w mediach jako osoba działająca z pobudek altruistycznych, w interesie społecznym, która działała zgodnie z prawem i nikt nie został przez nią pokrzywdzony. Jest to nieprawda. Naprawdę z wieloma oskarżonymi miałem do czynienia, ale pierwszy raz widzę osobę, która postępując w taki sposób jest w stanie, stając przed kamerą atakować prokuraturę, zarzucać bezprawne działania osobom, które mają status pokrzywdzonych, a siebie wybielać. To jest wręcz niepojęte - mówił Sędzia Sławomir Cilulko podczas uzasadniania wyroku.
Rafał Gaweł OMZRiK Rafał Gaweł twórca OMZRiK, skazany za oszustwa, uciekł do Norwegii, gdzie własnie otrzymał azyl
Rafał Gaweł OMZRiK / Screen YouTube Media Narodowe

Tuż po przybyciu do Norwegii Gaweł złożył wniosek o azyl, który jednak został odrzucony, jednak instancja apelacyjna uznała argumenty Gawła i przyznała mu status uchodźcy.

Orzeczenie jest odbierane jako forma "zemsty" za przyznanie przez RP azylu Norweżce Silje Garmo, która uciekła do Polski wraz z córką, chroniąc się przed odebraniem jej dziecka przez organy norweskiej "opieki społecznej".

- Rafał Gaweł dostał azyl w Norwegii? Dosyć nieudana retorsja Norwegów po udzieleniu azylu Silje Garmo i małej Eirze w Polsce :) Chyba wygraliśmy na tej wymianie. I tak pozywamy Gawła, wyroki można wykonywać również w Norwegii

- komentuje mec. Jerzy Kwaśniewski szef Ordo Iuris


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura