REKLAMA

Ciekawe. "Typiara wsadziła emotkę". Asystentka Zarządu Iustitii broni używania zbrodniczych symboli

Angelika Krawczyk aktywistka partii Razem zamieściła na swoim profilu Twittera symbol sierpa i młota. Artykuł 256 Kodeksu Karnego mówi - § 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. § 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej - sprawę ujawnił Robert Winnicki.
zdziwienie Ciekawe.
zdziwienie / Pixabay.com

- Do tych wszystkich osób, które tak bardzo martwią się o moją wiedzę historyczną, spokojnie byłam na rozszerzonej historii w liceum. Co więcej, symbol sierpa i młota oznacza władze ploratariatu [[pisownia oryginalna - przyp. red.], a nie lubobójstwo, którego absolutnie nie bronię, nigdy nie będę bronić.

- pisze Angelika Krawczyk 

- W sprawie obrony sierpa i młota przez członkinie Partii Razem napisałem wniosek do partyjnego sądu koleżeńskiego ponieważ jest to jawne naruszenie statutu partii. Nie ma i nie będzie zgody na bronienie totalitarnych symbolów w demokratycznej lewicowej partii.

- zareagował Krystian Głuch kordynator bielańskiego koła Partii Razem.

Co ciekawe w obronie propagowania symboli totalitarnych zaangażowała się asystentka Zarządu stowarzyszenia sędziów "Iustitia"

- ludzie typiara wsadziła emotke. wiesza się o to tylko faszysta. faszysta to wyboldowal, a Wy temu faszyscie robicie robotę pokazując jakimi to obrońcami prawicowej moralności jesteście

- pisze Hanna M. Zagulska, aystentka Zarządu stowarzyszenia sędziów "Iustitia"

- To jest chyba temat na dłuższą rozmowę. Był to symbol nie tylko sowieckiego totalitaryzmu, ale też ruchów antyautorytarnych na całym świecie. Co ciekawe, znaczną część powielaczy, na których drukowano w Polsce bibułę za komuny, kupiły i przysłały partie z symbolem sierpa i młota.

(...)

Mówimy o sierpie i młocie jako symbolach partii komunistycznych - w tym eurokomunistycznych, trockistów, ruchów narodowowyzwoleńczych w krajach tzw. Trzeciego Świata itp.

(...)

Rozumiem, że zdjęcia Nelsona Mandeli i Joe Slovo powinny być w Polsce zakazane? Czas się pogodzić z tym, że w niektórych miejscach na świecie był to symbol oporu i walki o wolność. Zresztą również u nas: w gettach czy w żydowskich oddziałach partyzanckich.

- z obroną symbolu sierpa i młota wystąpił również, a jakże, znany z koncepcji "antysemityzmu wtórnego", który miałby polegać m.in. na niechęci do wydawania pieniędzy na Muzeum POLIN dr Michał Bilewicz

- Proszę łaskawie nie robić z ludzi idiotów... I udawać, że Pan nie rozumie polskiego kontekstu.

- komentuje nawet red. Estera Flieger była dziennikarka Wyborczej


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura