REKLAMA

Awaria w „Czajce”. „Naprawa uszkodzonego kolektora potrwa 48 miesięcy”

W Warszawie trwają prace przy budowie nowej nitki rurociągu pod dnem Wisły, która ma transportować ścieki z lewobrzeżnej części stolicy do oczyszczalni "Czajka". „Naprawa uszkodzonego kolektora potrwa 48 miesięcy” – odpowiedziały Wody Polskie na pytania Business Insider Polska.
 Awaria w „Czajce”. „Naprawa uszkodzonego kolektora potrwa 48 miesięcy”
/ Tomasz Gutry, Tygodnik Solidarność

Awaria rurociągu przesyłowego do oczyszczalni ścieków "Czajka" nastąpiła 29 sierpnia br., niemal rok po ostatniej. 

„Pierwsze zjawiska lodowe lub wysokie stany wody spowodują, że ze względów bezpieczeństwa konieczny będzie demontaż przeprawy pontonowej. Dlatego też niezbędne jest jednoczesne przygotowanie bardziej trwałego systemu przesyłowego, odpornego na zjawiska pogodowe” – odpowiedziały Wody Polskie na pytanie Business Insider Polska. 

Stołeczny magistrat oraz MPWiK przedstawiły o plan działań systemowych. 

„Rozpoczęły się prace nad pierwszym z dwóch przewiertów pod dnem Wisły. Stalowy rurociąg o średnicy 1,2 m ma znaleźć się na głębokości co najmniej 7 m pod dnem rzeki” – napisano w podanej informacji.

„Pierwszy rurociąg, wykonany metodą przewiertu pod dnem Wisły, który planujemy uruchomić na przełomie listopada i grudnia, przejmie ścieki z tymczasowego systemu na moście pontonowym... To jeden z elementów większego projektu MPWiK, który zapewni Warszawie bezpieczny i niezakłócony transfer ścieków do Zakładu „Czajka” – powiedziała Renata Tomusiak, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie, cytowana w komunikacie. 
 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura