Portal fact-checkingowy TVN24: "Rzeczywiście, w uchwałach nie znaleźliśmy 'stref wolnych od LGBT'"

Fake news o "strefach wolnych od LGBT" w Polsce powstał za sprawą aktywisty LGBT Barta Staszewskiego, który przykręcał tabliczki z takim napisem do znaków drogowych miejscowości, które chciał postponować, robił zdjęcia i umieszczał je w internecie, swoich angielskojęzycznych odbiorców "zapominając" informować o tym, że to tabliczki jego autorstwa. W efekcie na zachodzie panuje przekonanie, że w Polsce istnieją strefy, gdzie osoby LGBT mają "zakaz wstępu" na wzór niemieckich stref "judenfrei". Samorządy, które przyjęły na fali szoku po warszawskiej "Karcie LGBT" z odrażającymi propedofilskimi "standardami WHO" uchwały sprzeciwiające się "ideologii LGBT" oraz te, które przyjęły Samorządowe karty Praw Rodzin, w których nawet nie pada skrót "LGBT" są pod ogromną presją progresywnej propagandy oraz instytucji europejskich. Sprawie przyjrzał się portal fact-checkingowy TVN24 "Konkret24", który doszedł do interesujących wniosków.
Tabliczka
Tabliczka "Strefa wolna od LGBT". Bart Staszewski / Screen YouTube The Guardian

- W treści uchwał przyjmowanych przez samorządy rzeczywiście nie znaleźliśmy sformułowania "strefa wolna od LGBT"

- pisze Konkret24

Ale żeby nie wywoływać nadmiernego dysonansu poznawczego swoich wzmożonych "moralnie" odbiorców, natychmiast jednocześnie zapewnia.

- Lecz jednym z częściej pojawiających się określeń jest "ideologia LGBT" - przedstawiana w negatywnym kontekście. Niektóre samorządy przyjmują również uchwały nieodwołujące się wprost do społeczności LGBT czy "ideologii LGBT", tylko wzywające do ochrony tradycyjnego modelu rodziny m.in. poprzez niepodejmowanie współpracy z organizacjami niepodzielającymi tych wartości.

- pisze Konkret24 podpierając się opiniami sądów, które dokumenty zawierające sprzeciw np. wobec "uczeniu dzieci masturbacji" nazywają "uchwałą, która ma charakter dyskryminacyjny" i opiniami twórców manipulacyjnego "Atlasu nienawiści" 

Z całością opinii można się zapoznać TUTAJ

O manipulacjach Barta Staszewskiego pisał Piotr Głuchowski na portalu Gazety Wyborczej, niestety tekst został szybko usunięty.

Można go przeczytać TUTAJ

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe