REKLAMA

Portal fact-checkingowy TVN24: "Rzeczywiście, w uchwałach nie znaleźliśmy 'stref wolnych od LGBT'"

Fake news o "strefach wolnych od LGBT" w Polsce powstał za sprawą aktywisty LGBT Barta Staszewskiego, który przykręcał tabliczki z takim napisem do znaków drogowych miejscowości, które chciał postponować, robił zdjęcia i umieszczał je w internecie, swoich angielskojęzycznych odbiorców "zapominając" informować o tym, że to tabliczki jego autorstwa. W efekcie na zachodzie panuje przekonanie, że w Polsce istnieją strefy, gdzie osoby LGBT mają "zakaz wstępu" na wzór niemieckich stref "judenfrei". Samorządy, które przyjęły na fali szoku po warszawskiej "Karcie LGBT" z odrażającymi propedofilskimi "standardami WHO" uchwały sprzeciwiające się "ideologii LGBT" oraz te, które przyjęły Samorządowe karty Praw Rodzin, w których nawet nie pada skrót "LGBT" są pod ogromną presją progresywnej propagandy oraz instytucji europejskich. Sprawie przyjrzał się portal fact-checkingowy TVN24 "Konkret24", który doszedł do interesujących wniosków.
Tabliczka
Tabliczka "Strefa wolna od LGBT". Bart Staszewski / Screen YouTube The Guardian

- W treści uchwał przyjmowanych przez samorządy rzeczywiście nie znaleźliśmy sformułowania "strefa wolna od LGBT"

- pisze Konkret24

Ale żeby nie wywoływać nadmiernego dysonansu poznawczego swoich wzmożonych "moralnie" odbiorców, natychmiast jednocześnie zapewnia.

- Lecz jednym z częściej pojawiających się określeń jest "ideologia LGBT" - przedstawiana w negatywnym kontekście. Niektóre samorządy przyjmują również uchwały nieodwołujące się wprost do społeczności LGBT czy "ideologii LGBT", tylko wzywające do ochrony tradycyjnego modelu rodziny m.in. poprzez niepodejmowanie współpracy z organizacjami niepodzielającymi tych wartości.

- pisze Konkret24 podpierając się opiniami sądów, które dokumenty zawierające sprzeciw np. wobec "uczeniu dzieci masturbacji" nazywają "uchwałą, która ma charakter dyskryminacyjny" i opiniami twórców manipulacyjnego "Atlasu nienawiści" 

Z całością opinii można się zapoznać TUTAJ

O manipulacjach Barta Staszewskiego pisał Piotr Głuchowski na portalu Gazety Wyborczej, niestety tekst został szybko usunięty.

Można go przeczytać TUTAJ

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura