CBA rozbiło grupę przestępczą. Portal wPolityce.pl: Wśród zatrzymanych jest dziennikarz TVN

"Nowe śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy CBA. Siedem osób zatrzymanych. W tle między innymi milionowe łapówki oraz powoływanie się na wpływy w instytucjach publicznych" - podało rano CBA.
 CBA rozbiło grupę przestępczą. Portal wPolityce.pl: Wśród zatrzymanych jest dziennikarz TVN
/ pixabay.com

 

Jak ustalono w toku śledztwa grupa powoływała się na wpływy w instytucjach publicznych, w tym w organach ścigania i w spółkach Skarbu Państwa oraz podejmowała się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe i ich obietnice.

W związku z tym śledztwem funkcjonariusze CBA zatrzymali na terenie województw mazowieckiego i łódzkiego siedem osób, w tym trzech przedsiębiorców.

Czterem zatrzymanym ogłoszono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw płatnej protekcji oraz przyjęcia korzyści majątkowych o wartości co najmniej 1 mln 300 tys. zł. i obietnic wręczenia korzyści majątkowych w wysokości kilkudziesięciu milionów złotych

- czytamy w raporcie Wydziału Komunikacji Społecznej CBA.

 

Z ustaleń portalu wPolityce.pl wynika, że jedną z zatrzymanych dziś przez Centralne Biuro Antykorupcyjne osób jest Marek K., znany dziennikarz z telewizji TVN. Prowadzi on program o wymownym, w dzisiejszym kontekście, tytule „Złodzieje”

- pisze portal wPolityce.pl.

/k

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe