REKLAMA

Kaczyński musi odejść? Rzepecki się wycofuje: „Dzisiaj bym tych słów nie powiedział”

Dzisiaj bym tych słów nie powiedział. Pełnię funkcję doradcy pana prezydenta Andrzeja Dudy. Pan prezydent Andrzej Duda mówił wielokrotnie, że bardzo cieszy się, że pan prezes Jarosław Kaczyński wchodzi do rządu, zostaje wicepremierem, że będzie bardziej transparentnie i przejrzyście – mówił dziś na antenie Polsat News Łukasz Rzepecki, który w październiku 2017 roku został zawieszony w prawach członka PiS, a następnie wykluczony z partii.
 Kaczyński musi odejść? Rzepecki się wycofuje: „Dzisiaj bym tych słów nie powiedział”
/ zrzut ekranu z serwisu YouTube

Rzepecki zasłynął m.in. tym, że wskazywał publicznie, że prezes Jarosław Kaczyński powinien odejść na polityczną emeryturę. O tę wypowiedź został zapytany dzisiaj w Polsat News.

– Dzisiaj bym tych słów nie powiedział. Pełnię funkcję doradcy pana prezydenta Andrzeja Dudy. Pan prezydent Andrzej Duda mówił wielokrotnie, że bardzo cieszy się, że pan prezes Jarosław Kaczyński wchodzi do rządu, zostaje wicepremierem, że będzie bardziej transparentnie i przejrzyście. I ja mówię tak jak mówi pan prezydent Andrzej Duda, również cieszę się, że pan prezes Jarosław Kaczyński wszedł do rządu, został wicepremierem. To tylko i wyłącznie dla dobra naszego kraju i jest to ogromne wzmocnienie rządu

– mówił Łukasz Rzepecki.

W dalszej części rozmowy Rzepecki przyznał, że prezydent Duda bardzo przychylnie jest nastawiony do idei sędziów pokoju.

– Takie są plany. Pan prezydent Andrzej Duda o tym wspominał, że chciałby, żeby w pierwszym roku swojej drugiej kadencji wprowadzić takie zmiany. Słyszymy, że instytucja sędziów pokoju jest bardzo ważna, bardzo potrzebna, żeby przewlekłość tych najdrobniejszych spraw została przyspieszona

– mówił.

/k


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura