Minister finansów: Objęcie podatkiem CIT spółek komandytowych od maja 2021 r.

Objęcie spółek komandytowych CIT zacznie obowiązywać od maja 2021 r. – zadeklarował w środę minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński. Projekt zmian w tej sprawie wzbudził liczne kontrowersje.
Tadeusz Kościński Minister finansów: Objęcie podatkiem CIT spółek komandytowych od maja 2021 r.
Tadeusz Kościński
Kancelaria Premiera


– Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami biznesu. Ich zdanie się dla nas liczy. Rozumiemy trudności z jakimi muszą się mierzyć w związku ze zmieniająca się sytuacją epidemiczną. Dlatego dajemy im więcej czasu na przygotowanie się do zmian w prawie - objęcie CIT spółek komandytowych zacznie obowiązywać od maja 2021 r. – napisał na Twitterze resortu finansów Kościński.

 


W ubiegłym tygodniu do prac w sejmowej komisji finansów trafił projekt przewidujący m.in. objęcie spółek komandytowych podatkiem CIT. Według jego zapisów, nowe rozwiązania miałyby w większości wejść w życie od 1 stycznia 2021 r.

Jego celem jest m.in. walka z unikaniem opodatkowania, gdyż - według resortu finansów - wyniki kontroli wskazują, iż spółki komandytowe są coraz częściej wykorzystywane jako "wehikuły do wyprowadzania środków do rajów podatkowych".

Według partii opozycyjnych nowe przepisy mogą doprowadzić do bankructwa wiele polskich spółek.

 


Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?
Tygodnik

Opinie

Popkultura