REKLAMA

Roman Giertych zatrzymany przez CBA

„W dniu dzisiejszym CBA zatrzymało Romana Giertycha, mojego tatę. Trwa przeszukanie naszego domu. Będę podawać dalsze informacje” – poinformowała córka mecenasa Romana Giertycha Maria Giertych.
Józefów. Przeszukanie domu Romana Giertycha Roman Giertych zatrzymany przez CBA
Józefów. Przeszukanie domu Romana Giertycha / PAP/Wojciech Olkuśnik


– Roman Giertych uczestniczy w przeszukaniu domu razem z funkcjonariuszami CBA – powiedziała z kolei na antenie TVN24 żona Romana Giertycha Barbara Giertych.

– Nie wiem w jakiej sprawie został zatrzymany mąż, pierwszy raz uczestniczę w takiej sprawie – dodała.

„@CBAgovPL zatrzymało biznesmena Ryszarda K., mec. Romana G. oraz inne osoby podejrzane w śledztwie dotyczącym działalności na szkodę spółki giełdowej” – poinformował w mediach społecznościowych rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn. 
 


Komunikat CBA

„Zatrzymania mają związek z prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na GPW” – czytamy na stronie Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Materiał zgromadzony przez CBA wskazuje, że zatrzymani brali udział w zorganizowanym procederze polegającym na wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki, przywłaszczeniu i praniu pieniędzy. Szkoda w mieniu przekracza 90 mln złotych” – dodano.

CBA informuje również, że zatrzymani trafią do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty działania na szkodę spółki, przywłaszczenia mienia i prania pieniędzy. „Sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania” – zakończono.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura