REKLAMA

„Neurotoksyny, kompromaty, groźby z Cypru”. Nocna histeria na punkcie Giertycha

W czwartek doszło do zatrzymania byłego wicepremiera i lidera Ligi Polskich Rodzin, a obecnie znanego prawnika Romana Giertycha. Mecenas zemdlał podczas przeszukania jego domu w Józefowie i trafił do szpitala. W sieci pojawiła się fala komentarzy.
Roman Giertych zabierany karetką do szpitala, po tym jak zasłabł podczas przeszukania w jego domu „Neurotoksyny, kompromaty, groźby z Cypru”. Nocna histeria na punkcie Giertycha
Roman Giertych zabierany karetką do szpitala, po tym jak zasłabł podczas przeszukania w jego domu / PAP/Wojciech Olkuśnik


Zatrzymany w czwartek przez Centralne Biura Antykorupcyjne mecenas Roman Giertych zemdlał podczas przeszukania jego domu w Józefowie. Po tym, jak zasłabł, został wyniesiony nieprzytomny z domu do karetki na noszach. Trafił do szpitala.

Znany prawnik znalazł się w grupie osób zatrzymanych w czwartek przez CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu. Został ujęty przed gmachem Sądu Okręgowego w Warszawie przez nieumundurowanych funkcjonariuszy.

Jak poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, materiał dowodowy zgromadzony przez CBA wskazuje na udział zatrzymanych w procederze wyprowadzania środków ze spółki giełdowej, przywłaszczania tych środków, a także prania pieniędzy. Chodzi o 92 mln zł.


 

Neurotoksyny i telefony z Cypru


W piątek po południu obrońca zatrzymanego prawnika mec. Jakub Wende poinformował, że gdy był w szpitalu u klienta, zadzwonił do niego telefon z Cypru. Dzwoniący miał grozić obrońcy Romana Giertycha.

„Jestem cały czas w szpitalu u klienta @GiertychRoman. Właśnie zadzwonił do mnie telefon. Numer Cypryjski. Usłyszałem - »Wende ty s......u chcesz wisieć na drzewie?«” – napisał na Twitterze obrońca Romana Giertycha.
 

 

Internet obiegła także informacja o tym, jakoby Roman Giertych miał zostać zatruty „neurotoksynami”.

 

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura