"Jak żona Barbara mecenasowi gniazdko uwiła". TVP.Info o posiadłości Giertychów

Jak ustalił tvp.info "śledztwo ws. Giertycha i Ryszarda K. prowadzone od 2017 r. w wyniku m.in. audytu w Polnord. Zarzuty wyprowadzenia 92 mln złotych ze spółki mają dotyczyć lat 2010-14. Pierwsze pozwolenie administracyjne od władz Velletri ws. swojej ogromnej posiadłości Barbara Giertych otrzymała we wrześniu 2014 r. "
zrzut ekranu z serwisu YouTube

Serwis ujawnił skąd pochodziły pieniądze i jaka była rola Sebastiana J. w całym przedsięwzięciu.

Portal tvp.info zapoznał się z publicznie dostępną dokumentacją, dotyczącą działki Romana Giertycha. We wszystkich dokumentach zamiast niego występuje żona.

Portal tvp.info sprawdził szczegóły dotyczące wspomnianej posiadłości i okazuje się, że przeprawa związana z uzyskaniem potrzebnych zgód trwała kilka lat. 

"We wrześniu 2014 r. żona Giertycha dostała pozwolenie na podłączenie wody na tą działkę. Następnie w lutym 2015 r. otrzymała zgodę na zagospodarowanie terenu" - czytamy.

Portal tvp.info nadmienia, że "w rejestrze widać również inne decyzje władz miasteczka, które dotyczą kolejnych etapów otrzymanej już autoryzacji. Ostatnie zarejestrowane działania na działce Giertychów zakończono w 2017 r." 

"Jak wynika z analizy przepływów finansowych, które są w posiadaniu śledczych, Roman Giertych w 2014 r. miał już zgromadzone kilka milionów złotych, z czego milion w formie gotówki wypłacił mu z bankomatów ochroniarz Sebastian J., a milion przekazał małżonce w formie darowizny. To właśnie za tę sumę pieniędzy Barbara Giertych miała kupić posiadłość we Włoszech" - informuje tvp.info.


Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?
Tygodnik

Opinie

Popkultura