[WIDEO] Obornik przed domami posłów PiS. „Każdy zdrajca będzie naznaczony”

Posłom trochę się pomyliło i za bardzo odlecieli. Skutecznie sprowadzimy ich na ziemie – grozi politykom PiS głosującym za tzw. Piątką dla zwierząt ruch rolników Agrounia.
 [WIDEO] Obornik przed domami posłów PiS. „Każdy zdrajca będzie naznaczony”
/ Facebook/AGROunia


W niedzielę nad ranem rolnicy stowarzyszeni w ruchu Agrounia rozrzucili obornik przed domami polityków PiS Zbigiewa Babalskiego, Piotra Polaka, a także Kazimierza Gwiazdowskiego. 

Akcja rolników jest wyrazem sprzeciwu wobec nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje uboju rytualnego, a także hodowli zwierząt na futra.

CZYTAJ TAKŻE: Ardanowski: Nie będę mógł zostać w PiS, jeśli nie wycofają się ze szkodliwych dla rolników zapisów 

„Nie ma i nie będzie pobłażania dla nikogo! Społeczeństwo w końcu dochodzi do głosu. Każdy ruch polityka wykonany przeciwko społeczeństwu, które go wybrało skończy się w taki sposób. Każdy #ZdrajcaPolskiejWsi będzie naznaczony!” – czytamy we wpisie na Facebooku Agrounii.

Agrounia pisze także o „wstydzie dla człowieka wybranego z okręgu typowo rolniczego by podnosić rękę przeciwko rolnikom”. „Nie głos prezesa, a głos społeczeństwa jest ważny! Posłom trochę się pomyliło i za bardzo odlecieli. Skutecznie sprowadzimy ich na ziemie” – dodano.
 

 

Senat przyjął poprawki


Przypomnijmy, że w środę Senat przyjął poprawki do nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

Senatorowie wprowadzili w środę do noweli o ochronie zwierząt kilkadziesiąt poprawek. Wśród nich jest m.in. poprawka wykreślająca ograniczenia uboju rytualnego w przypadku drobiu oraz wydłużająca vacatio legis przepisów o zakazie hodowli zwierząt na futra - do 31 lipca 2023 r. a w przypadku uboju rytualnego - do końca 2025 r.

Po decyzji Sejmu w sprawie poprawek Senatu, nowelizacja trafi do prezydenta.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe