REKLAMA

„W obronie życia. Kompendium niezbędnej wiedzy”. Publikacja ważna dla proliferów

Obrońcy życia dostali właśnie ważne narzędzie w walce na argumenty ze zwolennikami aborcji. „W obronie życia. Kompendium niezbędnej wiedzy” to pierwsza w Polsce tak poważna publikacja, która rzetelnie odpowiada na pytania o podstawy merytoryczne pełnej ochrony życia przed narodzeniem. Kompedium wydało Centrum Życia i Rodziny.
 „W obronie życia. Kompendium niezbędnej wiedzy”. Publikacja ważna dla proliferów
/ Marcin Żegliński/Tygodnik Solidarność

Publikacja „W obronie życia. Kompendium niezbędnej wiedzy” powstała, aby wypełnić istniejącą lukę w wiedzy i dostarczyć rzetelnej argumentacji tym wszystkim, dla których obrona życia człowieka od pierwszych chwil istnienia stanowią wartości fundamentalne.

 

Ważnym aspektem opracowania jest analiza przepisów prawa krajowego i międzynarodowego, a także orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego i innych dokumentów, które odnoszą się pośrednio bądź bezpośrednio do kwestii ochrony życia poczętego.

 

Tym, co wyróżnia publikację jest fakt, że Ci, którzy szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania, na każdej stronie znajdą wskazówkę, stosowne dane, odwołanie do konkretnych badań i źródeł. W tej publikacji nic nie wynika samo z siebie, tu wszystko jest uzasadnione.

 

Publikacja została opracowana przez Biuro Analiz Centrum Życia i Rodziny we współpracy z ekspertami zewnętrznymi. Jest ona adresowana w sposób szczególny do osób sprawujących władzę, publicystów, nauczycieli i wychowawców. Wśród konsultantów merytorycznych publikacji byli m.in. prof. Bogdan Chazan, prof. Aleksander Nalaskowski, a także dr hab. Lidia Banowska oraz lek. med. Grażyna Rybak, specjalista pediatrii.

Publikacja zawiera odpowiedzi na kluczowe pytania w toczącej się debacie na temat aborcji:

- Czy przed narodzeniem mamy do czynienia z człowiekiem?

Co współczesna medycyna mówi na temat początku życia człowieka?

- Czy dziecko przed narodzeniem jest chronione przez prawo? A jeśli tak to w jaki sposób?

- Czy prawo kobiety w ciąży do decydowania o swoim ciele obejmuje także życie jej nienarodzonego dziecka?

 

Jeden z rozdziałów publikacji jest poświęcony kwestii dopuszczalności aborcji z przesłanki eugenicznej. W tym rozdziale autorzy zwracają uwagę na fakt, że postulat pozbawiania lub ograniczania ochrony prawnej życia dziecka dotkniętego chorobą lub niepełnosprawnością opiera się na błędnym przekonaniu, jakoby życie ludzkie dotknięte cierpieniem lub ograniczeniami miało mniejszą wartość niż życie osoby zdrowej. Tymczasem właściwą odpowiedzią na ludzkie cierpienie i słabość są otoczenie człowieka w potrzebie miłością i troską, a nie odbieranie mu życia.

Pełne wydanie publikacji jest bezpłatne i dostępne na stronie www.kompendiumprolife.pl

 

Materiały własne/Centrum Życia i Rodziny


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura