REKLAMA

"Trudno wyobrazić sobie wspanialszą wiadomość w uroczystość św. Jana Pawła II". Abp Jędraszewski dziękuje sędziom TK

"Wyrażamy wielkie uznanie dla odwagi i rzetelności sędziów Trybunału Konstytucyjnego oraz ogromną wdzięczność dla inicjatorów i uczestników wielkiego ruchu społecznego, który stanął w obronie świętości każdego ludzkiego życia" – powiedział w czwartek metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.
/ Wikimedia Commons

W ten sposób odniósł się on do orzeczenia TK, że przepis ustawy o planowaniu rodziny zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Kiedy abp Jędraszewski na początku mszy św. poinformował o decyzji TK w sanktuarium św. Jana Pawła II rozległy się brawa.

"Trudno sobie wyobrazić wspanialszą wiadomość podaną właśnie dzisiaj, w obchodzoną przez nas tutaj na Białych Morzach w Krakowie, w sanktuarium św. Jana Pawła II uroczystość. Uroczystość papieża, który pragnął przejść do historii przede wszystkim jako papież rodzin" – mówił metropolita krakowski.

"Wyrażamy wielkie uznanie dla odwagi i rzetelności sędziów Trybunału oraz ogromną wdzięczność dla inicjatorów i uczestników wielkiego ruchu społecznego, który stanął w obronie świętości każdego ludzkiego życia od momentu jego poczęcia do chwili naturalnej śmierci" – powiedział abp Jędraszewski.

Dodał, że ruch ten do ostatniej chwili był wspomagany wielką modlitwą zanoszoną do Boga.

"Bóg Wam zapłać. Bóg zapłać wszystkim za te szlachetne działania" – dodał metropolita krakowski.

22 października to liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. W sanktuarium na Białych Morzach trwają uroczystości odpustowe. (PAP)

Autor: Małgorzata Wosion-Czoba

wos/ joz/


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura