REKLAMA

„To jest skandal”. Obrońca Giertycha oburzony działaniem CBA

Włoscy karabinierzy w asyście funkcjonariuszy CBA przeszukali znajdującą się we Włoszech nieruchomość należącą do Romana Giertycha – podała prokuratura oraz CBA.
 „To jest skandal”. Obrońca Giertycha oburzony działaniem CBA
/ YouTube

Przeszukanie nieruchomości Romana Giertycha miało związek z trwającym śledztwem w sprawie wyprowadzenia i przywłaszczenia pieniędzy z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord.

Informację o przeprowadzonym przeszukaniu potwierdziła w piątek PAP rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Poznaniu prok. Anna Marszałek. Skandalem nazwał fakt przeprowadzenia przeszukania obrońca Giertycha mec. Jakub Wende.

Roman Giertych jest jedną z 12 zatrzymanych w ub. tygodniu osób podejrzanych o wyprowadzenie i przywłaszczenie łącznie ok. 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord. Przedstawiono im zarzuty dotyczące przywłaszczenia środków spółki oraz wyrządzenia firmie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, a także prania brudnych pieniędzy. Podejrzanym grozi za to do 10 lat więzienia.
 

 

Obrońca Romana Giertycha oburzony


Obrońca Romana Giertycha mecenas Jakub Wende w rozmowie z Polską Agencją Prasową powiedział, że o przeszukaniu nieruchomości nie wiedział nawet jego klient.

– To jest skandal. Dokonano kolejnej czynności niezgodnie z przepisami prawa, nie informując samego zainteresowanego, nie powiadamiając obrońców o tym, że będą przeszukiwać nieruchomość należącą do naszego klienta, o czym miał on prawo wiedzieć i - co więcej - miał prawo w tym uczestniczyć – mówi mecenas Wende.

Jak dodał „na postanowienie o przeszukaniu i na same czynności przysługuje zażalenie”. – Zakładam, że oczywiście będzie zażalenie – zaznaczył.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura