Senator opozycji: Cieszę się z wyroku TK ws. aborcji eugenicznej. Trzeba go bronić

- Dla mnie to, jak wyłaniano członków i prezesa TK jest to w tej chwili mniej istotne, istotniejsze jest bowiem, że nienarodzonym zapewnia się podstawowe, konstytucyjne prawo człowieka. Nie znaczy to jednak że nie widzę poważnych argumentów prawnych po stronie przeciwników wczorajszego wyroku - pisze Jan Filip Libicki senator PSL (wcześniej PiS, PO)
dziecko Senator opozycji: Cieszę się z wyroku TK ws. aborcji eugenicznej. Trzeba go bronić
dziecko
Pixabay.com

-  cieszę się z tego wyroku. Uważam, że przywraca on elementarną sprawiedliwość. Zapewnia dzieciom chorym przed urodzeniem podstawowe prawo każdego człowieka. Dokonała się moralną powinność. Teraz trzeba tego wyroku po prostu bronić. Jeśli będę głosował nad ustawą, która będzie jego realizacją, to za nią zagłosuję.

- pisze Libicki

Według senatora PSL jednak problem w "trybie powołania tak zwanych „sędziów dublerów” i sposobie wyłonienia Julii Przyłębskiej na stanowisko prezesa Trybunału". Powtarza, że zagłosuje za ustawą

Libicki, choć nie zna motywacji Jarosława Kaczyńskiego, którego uznaje za spiritus movens wyroku TK, to, zadaje pytanie czy Kaczyński nie chciał "odwrócić uwagi opinii publicznej od pandemii" lub "ugłaskać konserwatywne środowiska poirytowane „ustawą dla zwierząt”"

Z całością tekstu można się zapoznać TUTAJ


Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...
Tygodnik

Opinie

Popkultura