Andrzej Duda zakażony koronawirusem

Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj Prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny – poinformował na Twitterze rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Jak zaznaczył, prezydent czuje się dobrze.
Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty na stadionie PGE Narodowy w Warszawie Andrzej Duda zakażony koronawirusem
Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty na stadionie PGE Narodowy w Warszawie
PAP/Andrzej Lange

„Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj Prezydent @AndrzejDuda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi” – napisał w mediach społecznościowych rzecznik polskiego prezydenta Błażej Spychalski.
 

 

Spychalski poinformował także, że w związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa u prezydenta, on sam udaje się na kwarantannę.

 

 

Koronawirus w Polsce


Według ostatniego raportu Ministerstwa Zdrowia podanego wczoraj po godz. 10 w ciągu minionej doby odnotowano 13632 nowych przypadków zakażeń. Przekazano także informację o śmierci 153 osób, u których stwierdzono COVID-19.

Przypomnijmy, że od soboty cała Polska znajduje się w tzw. czerwonej strefie. To oznacza głębokie zmiany w niemal wszystkich dziedzinach życia: uczniowie szkoły podstawowej od 4 do 8 klasy będą pracować w trybie zdalnym; od godz. 8 do 16 młodzież do 16 roku życia może wychodzić z domu tylko pod opieką osoby dorosłej, zakaz spotkań w grupach większych niż pięć osób, a także ograniczenie działania lokali gastronomicznych, które będą mogły wydawać jedzenie jedynie na wynos.

 


Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...
Tygodnik

Opinie

Popkultura