W piątek spotkała się z zakażonym prezydentem. Iga Świątek zabrała głos

Prezydent Andrzej Duda uhonorował wczoraj 19-letnią tenisistkę Igę Świątek Złotym Krzyżem Zasługi. Dziś rano rzecznik prezydenta poinformował, że Andrzej Duda uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.
 W piątek spotkała się z zakażonym prezydentem. Iga Świątek zabrała głos
Jakub Szymczuk/KPRP


„Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj Prezydent @AndrzejDuda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi” – napisał w sobotę rano w mediach społecznościowych rzecznik polskiego prezydenta Błażej Spychalski.

Spychalski poinformował także, że w związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa u prezydenta, on sam udaje się na kwarantannę.
 

Tenisistka zabrała głos


Do tej informacji odniosła się także polska tenisistka Iga Świątek, która dzień wcześniej miała kontakt z zakażonym prezydentem, który uhonorował ją Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia sportowe i promowanie Polski na arenie międzynarodowej.

„Ani ja, ani członkowie mojego teamu nie mamy objawów koronawirusa. Wykonujemy testy regularnie. Zgodnie z obowiązującymi procedurami poddajemy się kwarantannie” – napisała na Twitterze polska tenisistka.

Świątek dodała również, że wraz z całym jej zespołem powtórzą badania za trzy dni.

 

 

 

 


Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...
Tygodnik

Opinie

Popkultura