Zaatakowano biuro posłanki PiS. „Wulgarność, agresja, przemoc…”

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska poinformowała w sobotę rano, że jej biuro poselskie w Opolu zostało pomalowane wulgarnymi napisanymi „Je**ć PiS” czy „Wypier***ać”.
 Zaatakowano biuro posłanki PiS. „Wulgarność, agresja, przemoc…”
Twitter/Violetta Porowska @V_Porowska


„Moje biuro w Opolu. Wulgarność, agresja, przemoc, chamstwo, zapiekłość…” – napisała w mediach społecznościowych posłanka PiS.Violetta Porowska opublikowała także zdjęcie zniszczonej elewacji swojego biura poselskiego. Chodzi o budynek przy ul. Krakowskiej w Opolu. Na ścianie namalowano napisy: „Je**ć PiS” i „Wypier***ać”.
 

 

Protesty po wyroku TK


Przypomnijmy, że od czwartku w całej Polsce trwają protesty osób niezgadzających się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

W uzasadnieniu wskazano, że życie ludzkie jest wartością w każdej fazie rozwoju i jako wartość, której źródłem są przepisy konstytucyjne, powinno ono być chronione przez ustawodawcę.

Wyrok TK zapadł w pełnym składzie. Zdania odrębne złożyli sędziowie Piotr Pszczółkowski oraz Leon Kieres.

 


Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...
Tygodnik

Opinie

Popkultura