[Wideo +18] Sytuacja robi się nerwowa. Blokowany kierowca przejechał przez manifestację

Uwaga, film zawiera wulgaryzmy. W Warszawie jedna z blokad przeciwniczek zaostrzania ustawy aborcyjnej została przerwana przez kierowcę. Sytuacja wyglądała na niebezpieczną.
 [Wideo +18] Sytuacja robi się nerwowa. Blokowany kierowca przejechał przez manifestację
print screen twitter

 

W poniedziałek uczestnicy kolejnego protestu przeciwko czwartkowemu wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji od ok. godz. 16 blokują centrum Warszawy, a także wiele stołecznych ulic m.in. na Pradze i na Ursynowie. Blokady trwają też w kilku podwarszawskich miejscowościach.

Kolejny protest, którego uczestnicy sprzeciwiają się zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce, rozpoczął się w godzinach szczytu. Grupy protestujących blokują ulice w wielu ważnych komunikacyjnie miejscach w Warszawie.

Od godz. 16 blokada trwa w rejonie ronda de Gaulle'a w centrum miasta. Ruch blokują samochody z emblematami Strajku Kobiet na szybach, a także protestujący, którzy weszli na torowisko tramwajowe oraz na jezdnię. Ruch zablokowany jest w dwóch kierunkach. Stoją tramwaje, również na Moście Poniatowskiego. Na miejscu jest policja.

Inna grupa protestujących blokuje ruch na odcinku ul. Niemcewicza, a kolejna - ul. Puławską na wysokości ul. Narbutta. Protestujący zablokowali ponadto we wszystkie strony skrzyżowanie na rogu ulicy Targowej i al. "Solidarności" na Pradze, a także rondo Hallera. Kolejna grupa protestujących blokuje al. Komisji Edukacji Narodowej na Ursynowie.

Ruch stoi też w rejonie ronda na placu Wilsona, gdzie w okolicy domu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu protesty odbywają się od kilku dni. Nieprzejezdna jest m.in. ulica Słowackiego.


Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...
Tygodnik

Opinie

Popkultura