Nieoficjalnie: Warszawska policja od środy pilnuje całą dobę kościołów i mieszkań posłów PiS

Według informacji dziennikarzy portalu polsatnews.pl warszawscy policjanci od środy zajmują się przez 24 godziny na dobę ochroną kościołów, mieszkań oraz biur posłów Prawa i Sprawiedliwości.
 Nieoficjalnie: Warszawska policja od środy pilnuje całą dobę kościołów i mieszkań posłów PiS
PAP/Andrzej Grygiel


Decyzja o całodobowym pilnowaniu kościołów, mieszkań, a także biur poselskich PiS miała zapaść na popołudniowej wideokonferencji z Komendantem Stołecznym Policji – donosi portal polsatnews.pl.

Polecenie ma oznaczać, że stołeczni policjanci operacyjni nie będą pracować przy sprawach, czy zdarzeniach, które pojawią się w stolicy. „Funkcjonariusze będą jednak zajmowali się czynnościami wynikającymi z kodeksu postępowania karnego i np. akcjami poszukiwawczymi” – podkreśla portal.
 

Rzecznik warszawskiej policji odpowiada


O komentarz do doniesień portalu polstanews.pl został poproszony rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak. – Oczekuje pan, żebym skomentował wewnętrzną wideokonferencję? Nie komentuję nigdy działań Komendy Stołecznej Policji, które wynikają ewentualnie z wewnętrznych komunikatorów – odpowiedział.

Przypomnijmy, że w środę minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński poinformował, że „wobec prób aktów agresji i profanacji miejsc kultu religijnego, podlegająca MSWiA policja będzie podejmowała zdecydowane działania”.

 

 


Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...
Tygodnik

Opinie

Popkultura