REKLAMA

Nieoficjalnie: Warszawska policja od środy pilnuje całą dobę kościołów i mieszkań posłów PiS

Według informacji dziennikarzy portalu polsatnews.pl warszawscy policjanci od środy zajmują się przez 24 godziny na dobę ochroną kościołów, mieszkań oraz biur posłów Prawa i Sprawiedliwości.
 Nieoficjalnie: Warszawska policja od środy pilnuje całą dobę kościołów i mieszkań posłów PiS
PAP/Andrzej Grygiel


Decyzja o całodobowym pilnowaniu kościołów, mieszkań, a także biur poselskich PiS miała zapaść na popołudniowej wideokonferencji z Komendantem Stołecznym Policji – donosi portal polsatnews.pl.

Polecenie ma oznaczać, że stołeczni policjanci operacyjni nie będą pracować przy sprawach, czy zdarzeniach, które pojawią się w stolicy. „Funkcjonariusze będą jednak zajmowali się czynnościami wynikającymi z kodeksu postępowania karnego i np. akcjami poszukiwawczymi” – podkreśla portal.
 

Rzecznik warszawskiej policji odpowiada


O komentarz do doniesień portalu polstanews.pl został poproszony rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak. – Oczekuje pan, żebym skomentował wewnętrzną wideokonferencję? Nie komentuję nigdy działań Komendy Stołecznej Policji, które wynikają ewentualnie z wewnętrznych komunikatorów – odpowiedział.

Przypomnijmy, że w środę minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński poinformował, że „wobec prób aktów agresji i profanacji miejsc kultu religijnego, podlegająca MSWiA policja będzie podejmowała zdecydowane działania”.

 

 


Ankieta
Sejm poparł Fundusz Odbudowy

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Sejm poparł Fundusz Odbudowy
Tygodnik

Opinie

Popkultura