REKLAMA

"Nic nie usprawiedliwia tego aktu nieludzkiego barbarzyństwa". Prezydent Duda składa kondolencje rodzinom ofiar ataku w Nicei

"Z wielkim smutkiem przyjąłem wstrząsającą wiadomość o brutalnym zabójstwie trzech bezbronnych osób w bazylice Notre-Dame i w jej pobliżu; nic nie może usprawiedliwić tego aktu nieludzkiego barbarzyństwa" - napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnego do prezydenta Francji.
/ Wikimedia Commons

W czwartek rano w wyniku ataku nożownika w bazylice Notre Dame w Nicei zginęły trzy osoby, w tym jednej obcięto głowę; kilka osób zostało rannych. Sprawca, który wykrzykiwał: "Allahu Akbar" (Bóg jest wielki) został postrzelony przez policję, zatrzymany i przewieziony do szpitala. Śledztwo wszczęła krajowa prokuratura antyterrorystyczna (PNAT).

"Z wielkim smutkiem przyjąłem wstrząsającą wiadomość o brutalnym zabójstwie trzech bezbronnych osób w bazylice Notre-Dame i w jej pobliżu. Nic nie może stanowić usprawiedliwienia dla tego aktu nieludzkiego barbarzyństwa. Zapewniam Pana, że w tym tragicznym dniu Polska i Polacy są w szczególny sposób solidarni z Narodem Francuskim, a zwłaszcza z mieszkańcami Nicei" - napisał prezydent w depeszy skierowanej do francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona.

"Proszę przekazać wyrazy głębokiego współczucia bliskim ofiar. Zachowujemy ich w naszych myślach i modlitwach" - dodał prezydent.

Po ataku w Nicei premier Jean Castex ogłosił stan zagrożenia terrorystycznego w całym kraju. Szef francuskiego rządu podkreślił, że ryzyko kolejnych ataków terrorystycznych w kraju jest wysokie.(PAP)

autor: Marzena Kozłowska

mzk/ mok/


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura