REKLAMA

[Tylko u nas] Tak przegrywamy wojnę kulturową. Bibliotekarze porównują aborcję do wyboru książek

Środowiska "progresywne" od lat prowadzą mrówczą pracę nad zmianą kształtu społeczeństw. W związku z niepowiedzeniem rewolucji w sowieckiej Rosji, realizują to w ramach tzw. "rewolucji kulturowej" obejmując coraz szersze obszary życia społecznego ze szczególnym uwzględnieniem mediów i kultury zarówno niskiej jak i wysokiej. W Polsce długo byliśmy przez komunę odcięci od tego procesu, wtedy obowiązywała u nas daleko bardziej siermiężna wersja bolszewizmu, ale po 1989 roku, a szczególnie w ostatnich latach, przechodzimy "przyspieszony kurs" neomarksizmu za pomocą różnych narzędzi, począwszy od celebrytów i portali plotkarskich, memów i filmików na YT, poprzez platformy streamingowe, a skończywszy na szkole i uczelniach, które mając być w założeniu agorami ścierania się różnych poglądów, dziś tolerują wyłącznie poglądy "progresywne".
 [Tylko u nas] Tak przegrywamy wojnę kulturową. Bibliotekarze porównują aborcję do wyboru książek

To co widzimy dziś na polskich ulicach, bezprecedensowa agresja lewackich bojówek atakujących kościoły i wiernych, to efekt tej mrówczej pracy nad społeczeństwem. 

Przyjrzeliśmy się jej wycinkowi. Przekazowi bibliotek i pracowników bibliotek. Sądziliście, że to apolityczne instytucje krzewiące czytelnictwo? Pewnie też, ale co najmniej nie zawsze.

Weźmy taki portal EBIB.pl, nawiasem mówiąc dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury, z logotypem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na stronie głównej mamy dwa "memy". Jeden z napisem "28. 10. 2020 Biblioteka jest nieczynna". Przy czym słowo "nieczynna" jest przekreślone i zastąpione słowem "kobietą".

I drugi, szokujący. Stos książek, podpisany: "A gdyby ktoś pozbawił Cię WYBORU książek". W kontekście pierwszego trudno nie odbierać go jako promocji aborcji. Aborcja polega na zabijaniu dzieci. Naprawdę to podobny rodzaj "wyboru"?

EBIB jest portalem pomocniczym, mającym wspomagać biblioteki. Tym razem wspomógł je w zakresie promocji neomarksistowskiej ideologii.

Oczywiście ma to swoje konsekwencje. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Okręg Małopolski na swoim fanpejdżu na Facebooku promuje wstrząsającego mema porównującego zabijanie dzieci do wypożyczania książek. Nie zabrakło również symbolu czarnej parasolki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie również czuje potrzebę ogłoszenia, ze jest kobietą i namawia do czytania książek kobiet w swoim mniemaniu, jak sądzę, "wyzwolonych", w tym Switłany Aleksiejewicz, białoruskiej laureatki Nagrody Nobla, nastawionej wrogo do Polski i Polaków.

Oczywiście Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego nie może pozostać w tyle - Ogranicza się wolność i prawa obywatelskie kobiet - pisze publikując grafikę "wyzwalająca się kobieta".

Biblioteka Gdynia - W środę 28 października w związku z nieobecnością części pracowników, którzy biorą udział w proteście, następujące filie będą NIECZYNNE

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu również "jest kobietą"

Biblioteka Miejska w Łodzi wrzuca grafikę z czarną parasolką i hasłem "wolność wyboru" [chodzi oczywiście o wolność wyboru zabijania dzieci - przyp. red.].

W Filii 26 Biblioteki Miejskiej w Łodzi antyutopia "Opowieść podręcznej" 

W Bibliotece Otwartej w Łodzi "Niewidzialne kobiety"

Webinarium Promocja w Bibliotece ze stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu "jest kobietą"

I tak dalej i temu podobne. Niektóre biblioteki skasowały już posty razem z komentarzami, w których czytelnicy zwracali im uwagę, że jako instytucje przeznaczone dla wszystkich i dla ludzi o różnych poglądach, nie powinny wrzucać takich postów.

Ktoś powie, że wolno wyrażać poglądy. Pewnie, wolno. Na własnych profilach, a nie na profilach korzystających z publicznych funduszy finansowanych podatkami ludzi o różnych poglądach.

No chyba, że jak przysłowiowa żaba jesteśmy już dawno ugotowani i żyjemy w świecie, gdzie rację bytu ma tylko jeden rodzaj poglądów.

Informacje zebrała JG


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura