Najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”: Czas na niepełnosprawnych

- Trybunał Konstytucyjny orzekł o niezgodności aborcji eugenicznej z Konstytucją. Wyrok ten w środowiskach obrońców życia, oprócz radości, wywołał także dyskusję o konieczności otoczenia kompleksową opieką rodziców, u których dzieci stwierdzono poważne choroby już w okresie prenatalnym i zapewnienia im godnych warunków wychowania tych dzieci już po ich urodzeniu – pisze Agnieszka Żurek w artykule „Ochrona życia – i co dalej?”. W najnowszym „Tygodniku Solidarność” przybliżamy cele działalności ProLife, szczególnie w kontekście osób niepełnosprawnych oraz antychrześcijańską postawę młodego pokolenia, która unaoczniła się podczas Strajku Kobiet.
 Najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”: Czas na niepełnosprawnych
/ Okładka Tygodnika Solidarność nr 45/2020

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.

LINK DO APLIKACJI

W ramach tematu numeru Jakub Pacan w artykule „Katolicy do kąta” analizuję sytuację w jakiej znalazła się wspólnota Kościoła wobec antychrześcijańskiego nurtu, który wezbrał za sprawą zakazu aborcji eugenicznej.

Wyrok TK ws. aborcji podziałał jak miecz obosieczny, który obnażył zamysły serc wielu naszych młodych rodaków. Młode pokolenie wykształciło własne systemy znaczeń, które nie integrują się z katolicyzmem. Czy nadszedł już moment kulturalnej delegitymizacji Kościoła u młodych?

 

W kolejnym tekście red. Pacan rozmawia z Prezesem Fundacji Małych Stópek, ks. Tomaszem Kancelarczykiem:

– Nie bójmy się niepełnosprawnych. Moje spotkania z nimi to ładowanie akumulatorów. Oni mnie uczą wiary, poddania się woli Bożej, pokory, człowieczeństwa. To są autentyczni nosiciele Boga. Osoby niepełnosprawne intelektualnie są niesamowicie chłonne na Pana Boga.

 

Pogłębioną wiedzę ze świata geopolityki dostarcza Teresa Wójcik i szeroko opisuje ostatni szczyt Trójmorza:

W dniach 19 i 20 października 2020 r. Estonia była gospodarzem piątego szczytu i trzeciego forum biznesowego Inicjatywy Trójmorza. Przybyli dwaj prezydenci – Andrzej Duda i Rumen Radew. Wśród uczestników wirtualnego szczytu byli sekretarz stanu USA Mike Pompeo, prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier, wiceprzewodnicząca wykonawcza Komisji Europejskiej Margrethe Vestager i kilku liderów biznesu. Szczyt i forum biznesowe przedstawiły partnerom tego formatu konkretne kierunki rozwoju projektów Inicjatywy, w tym przedsięwzięcia zmierzające do dwóch szczególnych celów. Ponownego uruchomienia i ożywienia gospodarek krajów „Dwunastki” po pandemii COVID-19 i bezpiecznej digitalizacji gospodarek krajów Trójmorza.

 

Masz smartfona? To uważaj o czym marzysz! Przestrzega Aleksander Żywczyk w swoim artykule dotyczącym sztucznej inteligencji.

Być może słowa: „Módlmy się, aby postęp robotyki i sztucznej inteligencji zawsze służył ludzkości”, które kapłani wypowiedzą na listopadowych nabożeństwach w ramach intencji powszechnych wskazanych przez papieża Franciszka, będą najważniejszą modlitwą, jaką wzniesiemy od lat. Fińska sztuczna inteligencja nauczyła się... czytać w ludzkich myślach. Podglądać nas w najbardziej intymnym obszarze człowieczeństwa.

I jest to dopiero początek drogi!

 

Marcin Koziestańki relacjonuje pomoc, jaką Solidarność udzieliła rodzinie białoruskiego opozycjonisty.

– Cieszę się, że mogliśmy jako Solidarność dorzucić tę małą cegiełkę do tego, żebyście mogli być razem. Mam nadzieję, że już nigdy nie będziecie musieli się rozdzielać, choćby na jeden dzień 

– mówił Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ „Solidarność”, witając w Polsce rodzinę Jurija Rawawego, lidera strajku i działacza związkowego w zakładach Grodno Azot na Białorusi.

 

A w numerze ponadto:

  • Tadeusz Płużański w felietonie „Kaszubska Łączka”.
  • „Wszystkich Świętych w czasie epidemii”
  • Karol Gac w swoim felietonie „Barbarzyńcy u bram”.
  • „PGNiG i niespodzianki”
  • Waldemar Biniecki w swoim felietonie „Ogrony potencjał Polonii, czyli w Warszawie bez zmian…”.
  • „Dodatkowe możliwości związane z oszczędzaniem w PPK”
  • Tomasz Terlikowski w felietonie „O torturach słów kilka”
  • Wywiad z „Miły ATZ”, raperem młodego pokolenia.
  • Rzeczywistość, a „żydokomuna” – felieton Marka Jana Chodakiewicza.
  • Zaangażowanie młodych szansą na rozwój – rozmowa z Krzysztofem Prawdzikiem, przewodniczącym Komisji Zakładowej NSZZ „S” w Animex Oddział w Ełku.
  • Cezary Krysztopa w swoim felietonie „Śpię spokojniej”.
  • „Wyszliśmy ze strajku z podniesioną głową” - mówi dziś, po blisko czterdziestu latach od strajków w ZG „Rudna”, Andrzej Poroszewski, przewodniczący Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego. Przed stanem wojennym przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w ZG „Rudna”.

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Atak nożownika we Francji. Tragiczne informacje z ostatniej chwili
Atak nożownika we Francji. Tragiczne informacje

Zmarła 14-latka, która dostała ataku serca w wyniku ataku nożownika – poinformowała w piątek agencja AFP. Do ataku doszło w czwartek w okolicach szkoły w miejscowości Souffelweyersheim we wschodniej Francji.

Rodzice przeciwni pomysłowi Nowackiej. Minister odpowiada z ostatniej chwili
Rodzice przeciwni pomysłowi Nowackiej. Minister odpowiada

Od 1 kwietnia nauczyciele nie mogą zadawać prac domowych w klasach I–III. Mogą jedynie zlecać ćwiczenia usprawniające motorykę małą. Pomysł ten nie spodobał się wielu rodzicom, którzy są zdania, że nowe standardy przyczynią się do obniżenia poziomu wiedzy i zaangażowania wśród uczniów. Sytuacja wygląda podobnie w klasach IV–VIII, gdzie nauczyciel co prawda będzie mógł zadać uczniom pracę domową, jednak nie będzie ona obowiązkowa. Niezadowolonym rodzicom odpowiedziała minister Barbara Nowacka, która uważa, że brak prac domowych może pozytywnie wpłynąć na relacje rodzinne. 

Atak na Leonida Wołkowa. Prezydent Litwy ujawnia polski wątek z ostatniej chwili
Atak na Leonida Wołkowa. Prezydent Litwy ujawnia polski wątek

Prezydent Litwy Gitanas Nauseda poinformował w piątek, że w Polsce zatrzymano dwie osoby podejrzewane o atak na rosyjskiego opozycjonistę Leonida Wołkowa, dokonany 12 marca w Wilnie. Wypowiedź głowy państwa przytoczyła agencja BNS.

81 lat temu wybuchło powstanie w getcie warszawskim z ostatniej chwili
81 lat temu wybuchło powstanie w getcie warszawskim

19 kwietnia 1943 roku słabo uzbrojeni żydowscy bojownicy stanęli do nierównej walki z niemieckim oprawcą. Powstanie w getcie warszawskim było rozpaczliwą próbą przeciwstawienia się ostatniej fazie jego likwidacji, która była równoznaczna z wymordowaniem całej mieszkającej w nim ludności.

Nowe informacje ws. tragedii w Bydgoszczy: 15-latka miała zostać wepchnięta pod tramwaj z ostatniej chwili
Nowe informacje ws. tragedii w Bydgoszczy: 15-latka miała zostać wepchnięta pod tramwaj

W Bydgoszczy w wypadku na jednym z przystanków tramwajowych zginęła 15-letnia dziewczyna. Na tory miał ją wepchnąć jej rówieśnik.

Nowa afera szpiegowska w Niemczech z ostatniej chwili
Nowa afera szpiegowska w Niemczech

Niemiecka policja zatrzymała w środę w Bayreuth w Bawarii dwóch mężczyzn podejrzanych o agenturalne powiązania z Rosją. Mieli zbierać informacje dot. obiektów amerykańskiego wojska w Niemczech, planować wybuchy i podpalenia.

Sąd żąda utajnienia przez IPN danych agentów SB z ostatniej chwili
Sąd żąda utajnienia przez IPN danych agentów SB

Osoba uznana za tajnego współpracownika może domagać się weryfikacji opublikowanych o nim informacji – wynika z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, o którym pisze piątkowa „Rzeczpospolita”.

Waldemar Krysiak: Lekarze zmieniający dzieciom płeć zostaną zmuszeni do ujawnienia szczegółów swoich eksperymentów Wiadomości
Waldemar Krysiak: Lekarze "zmieniający dzieciom płeć" zostaną zmuszeni do ujawnienia szczegółów swoich eksperymentów

Kolejny, ciężki cios dla ideologii gender: Szkocja wycofuje się z prób „zmiany płci” u dzieci, a angielscy lekarze, którzy takich procedur się dopuszczali, zostaną zmuszeni do ujawnienia szczegółów eksperymentów. W Wielkiej Brytanii kończy się masowe okaleczanie dzieci motywowane lewicowym szaleństwem.

Naukowy wieczór z dr. Kaweckim: Polacy tworzą urządzenie do badania naszej pozycji względem czasoprzestrzeni Wiadomości
Naukowy wieczór z dr. Kaweckim: Polacy tworzą urządzenie do badania naszej pozycji względem czasoprzestrzeni

Moc polskiej nauki! Polacy tworzą najczulsze na Ziemi urządzenie do badania naszej pozycji względem czasoprzestrzeni! To jest projekt rodem z science fiction.

Polacy na lotnisku w Dubaju: 27 godzin czekania, a linie proponują nam lot za pięć dni z ostatniej chwili
Polacy na lotnisku w Dubaju: 27 godzin czekania, a linie proponują nam lot za pięć dni

Główne lotnisko w Dubaju powoli wraca do normalnej pracy po zakłóceniach związanych z gwałtownymi deszczami. "Dziś odleciał do Warszawy w połowie pusty samolot, a naszych bagaży nie ma. Po 27 godzinach czekania na lotnisku linie proponują nam lot powrotny dopiero 23 kwietnia" - powiedziała PAP Nina, jedna z pasażerek.

REKLAMA

Najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”: Czas na niepełnosprawnych

- Trybunał Konstytucyjny orzekł o niezgodności aborcji eugenicznej z Konstytucją. Wyrok ten w środowiskach obrońców życia, oprócz radości, wywołał także dyskusję o konieczności otoczenia kompleksową opieką rodziców, u których dzieci stwierdzono poważne choroby już w okresie prenatalnym i zapewnienia im godnych warunków wychowania tych dzieci już po ich urodzeniu – pisze Agnieszka Żurek w artykule „Ochrona życia – i co dalej?”. W najnowszym „Tygodniku Solidarność” przybliżamy cele działalności ProLife, szczególnie w kontekście osób niepełnosprawnych oraz antychrześcijańską postawę młodego pokolenia, która unaoczniła się podczas Strajku Kobiet.
 Najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”: Czas na niepełnosprawnych
/ Okładka Tygodnika Solidarność nr 45/2020

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.

LINK DO APLIKACJI

W ramach tematu numeru Jakub Pacan w artykule „Katolicy do kąta” analizuję sytuację w jakiej znalazła się wspólnota Kościoła wobec antychrześcijańskiego nurtu, który wezbrał za sprawą zakazu aborcji eugenicznej.

Wyrok TK ws. aborcji podziałał jak miecz obosieczny, który obnażył zamysły serc wielu naszych młodych rodaków. Młode pokolenie wykształciło własne systemy znaczeń, które nie integrują się z katolicyzmem. Czy nadszedł już moment kulturalnej delegitymizacji Kościoła u młodych?

 

W kolejnym tekście red. Pacan rozmawia z Prezesem Fundacji Małych Stópek, ks. Tomaszem Kancelarczykiem:

– Nie bójmy się niepełnosprawnych. Moje spotkania z nimi to ładowanie akumulatorów. Oni mnie uczą wiary, poddania się woli Bożej, pokory, człowieczeństwa. To są autentyczni nosiciele Boga. Osoby niepełnosprawne intelektualnie są niesamowicie chłonne na Pana Boga.

 

Pogłębioną wiedzę ze świata geopolityki dostarcza Teresa Wójcik i szeroko opisuje ostatni szczyt Trójmorza:

W dniach 19 i 20 października 2020 r. Estonia była gospodarzem piątego szczytu i trzeciego forum biznesowego Inicjatywy Trójmorza. Przybyli dwaj prezydenci – Andrzej Duda i Rumen Radew. Wśród uczestników wirtualnego szczytu byli sekretarz stanu USA Mike Pompeo, prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier, wiceprzewodnicząca wykonawcza Komisji Europejskiej Margrethe Vestager i kilku liderów biznesu. Szczyt i forum biznesowe przedstawiły partnerom tego formatu konkretne kierunki rozwoju projektów Inicjatywy, w tym przedsięwzięcia zmierzające do dwóch szczególnych celów. Ponownego uruchomienia i ożywienia gospodarek krajów „Dwunastki” po pandemii COVID-19 i bezpiecznej digitalizacji gospodarek krajów Trójmorza.

 

Masz smartfona? To uważaj o czym marzysz! Przestrzega Aleksander Żywczyk w swoim artykule dotyczącym sztucznej inteligencji.

Być może słowa: „Módlmy się, aby postęp robotyki i sztucznej inteligencji zawsze służył ludzkości”, które kapłani wypowiedzą na listopadowych nabożeństwach w ramach intencji powszechnych wskazanych przez papieża Franciszka, będą najważniejszą modlitwą, jaką wzniesiemy od lat. Fińska sztuczna inteligencja nauczyła się... czytać w ludzkich myślach. Podglądać nas w najbardziej intymnym obszarze człowieczeństwa.

I jest to dopiero początek drogi!

 

Marcin Koziestańki relacjonuje pomoc, jaką Solidarność udzieliła rodzinie białoruskiego opozycjonisty.

– Cieszę się, że mogliśmy jako Solidarność dorzucić tę małą cegiełkę do tego, żebyście mogli być razem. Mam nadzieję, że już nigdy nie będziecie musieli się rozdzielać, choćby na jeden dzień 

– mówił Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ „Solidarność”, witając w Polsce rodzinę Jurija Rawawego, lidera strajku i działacza związkowego w zakładach Grodno Azot na Białorusi.

 

A w numerze ponadto:

  • Tadeusz Płużański w felietonie „Kaszubska Łączka”.
  • „Wszystkich Świętych w czasie epidemii”
  • Karol Gac w swoim felietonie „Barbarzyńcy u bram”.
  • „PGNiG i niespodzianki”
  • Waldemar Biniecki w swoim felietonie „Ogrony potencjał Polonii, czyli w Warszawie bez zmian…”.
  • „Dodatkowe możliwości związane z oszczędzaniem w PPK”
  • Tomasz Terlikowski w felietonie „O torturach słów kilka”
  • Wywiad z „Miły ATZ”, raperem młodego pokolenia.
  • Rzeczywistość, a „żydokomuna” – felieton Marka Jana Chodakiewicza.
  • Zaangażowanie młodych szansą na rozwój – rozmowa z Krzysztofem Prawdzikiem, przewodniczącym Komisji Zakładowej NSZZ „S” w Animex Oddział w Ełku.
  • Cezary Krysztopa w swoim felietonie „Śpię spokojniej”.
  • „Wyszliśmy ze strajku z podniesioną głową” - mówi dziś, po blisko czterdziestu latach od strajków w ZG „Rudna”, Andrzej Poroszewski, przewodniczący Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego. Przed stanem wojennym przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w ZG „Rudna”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe