Saraya i Solidarność wspierają walkę z koronawirusem!

Z inicjatywy firmy Saraya, która współpracuje z Damianem Jonakiem, Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i Sekretariat Górnictwa i Energetyki przekazali trzy tiry środków antybakteryjnych dla górników i uczniów szkół.
 Saraya i Solidarność wspierają walkę z koronawirusem!
M. Żegliński

Damian Jonak to znany mistrz bokserski, ale także człowiek Solidarności. - Dzięki jego kontaktom udało nam się zorganizować pomoc w walce z koronawirusem. We współpracy z firmą Saraya, która obdarzyła nas zaufaniem w rozdysponowaniu środków antybakteryjnych, działających zapobiegawczo na COVID, przekazaliśmy dwa tiry darów na Śląsk, dla górników. Z kolei trzeci tir, z środkami antybakteryjnymi przekażemy jako darowiznę dla uczniów szkół związanych z Solidarnością, którym patronuje nasz Związek, czy bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Mamy w planach obdarowanie kilku szkół ze Śląska, Pomorza, Mazowsza i Podlasia – mówi Bogdan Biś, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Wśród darów przekazanych przez firmę Saraya są płynne mydła antybakteryjne w półlitrowych dozownikach i żele antybakteryjne w mniejszych tubach. Do górników trafiło łącznie 34 tys. sztuk mydeł antybakteryjnych i 130 tys. sztuk żeli antybakteryjnych. Z kolei uczniom zostanie przekazanych 17 tys. sztuk mydeł i 65 tys. sztuk żeli. Dary dla szkół przyjechały do Warszawy 30 października, a 3 listopada trafiły do Knurowa, gdzie zostały złożone w magazynach urzeczonych przez firmę Haldex. - Mamy już je poukładane w magazynach i została tylko kwestia uzgodnienia logistyki do potrzebujących – dodaje Bogdan Biś.

Saraya  to międzynarodowy koncern kosmetyczny współpracujący z bokserem i członkiem NSZZ „Solidarność” Damianem Jonakiem. To dzięki temu zaufaniu Saraya, na czele z wiceprezesem Sławomirem Miczorkiem, obdarowała Związek, który to w ocenie firmy najlepiej zna potrzeby branży górniczej i pracowników w Polsce. - To bardzo ważna pomoc, ponieważ Śląsk od wielu miesięcy jest czerwonym punktem na pandemicznej mapie Polski. Wielu górników zostało zarażonych koronawirusem. Wiele osób ucierpiało tam przez pandemię – wyjaśnia w rozmowie z „TS” Damian Jonak.

Ale Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” nie zapomina także o najmłodszych. - Również w trosce o ich bezpieczeństwo zorganizowaliśmy tę akcję. Solidarność dba bowiem nie tylko o swoich członków, ale o wszystkich ludzi. Nie od dziś przecież wiadomo, że w szkołach są braki, jeśli chodzi o dobre środki antybakteryjne. Stąd nasza bezinteresowna pomoc. Te środki, które przekazuje Saraya to produkty najwyższej klasy, oczywiście posiadające wszystkie wymagane atesty – dodaje Damian Jonak.

 - Saraya wspólnie z NSZZ „Solidarność” jest wrażliwa na potrzeby ludzi. W tak ciężkim okresie dla naszego kraju to prawdziwa solidarność międzyludzka - dodaje Jarosław Grzesik, przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „S”.

 


Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura