Papież: Niech Różaniec do granic nieba w Polsce wyjedna dar pojednania

Papież Franciszek wsparł inicjatywę modlitewną w Polsce pod hasłem Różaniec do Granic Nieba. Zwracając się do Polaków podczas audiencji generalnej w środę, zachęcił do modlitwy o "uzdrowienie ran związanych z utratą dzieci nienarodzonych" i o dar pojednania.
 Papież: Niech Różaniec do granic nieba w Polsce wyjedna dar pojednania
/ pixabay.com

 

W czasie audiencji w Watykanie papież, pozdrawiając Polaków, powiedział: "W tym tygodniu w całej Polsce Wasze rodziny i parafie jednoczy wspólna modlitwa: +Różaniec do granic nieba+".

"Niech to błaganie, zanoszone do nieba przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej, wyjedna uzdrowienie ran związanych z utratą dzieci nienarodzonych, przebaczenie grzechów, dar pojednania oraz napełni Wasze serca nadzieją i pokojem" - dodał Franciszek.

Modlił się także za ofiary niedawnych ataków terrorystycznych w Europie - w Nicei i Wiedniu. Papież potępił te ataki podkreślając, że ich celem jest "zniszczenie pokojowej współpracy między religiami przy użyciu przemocy i nienawiści".

Audiencja generalna odbyła się ponownie w papieskiej bibliotece w Pałacu Apostolskim bez udziału wiernych. Ta forma spotkań powróciła po tym, gdy na jednej z audiencji w październiku ujawniono pozytywny przypadek zakażenia wśród jej uczestników. Ponadto decyzja ta zapadła w związku z pogorszeniem się sytuacji epidemicznej.

Franciszek zwracając się za pośrednictwem watykańskich mediów powiedział: "Niestety musieliśmy powrócić do audiencji w bibliotece, by bronić się przed zakażeniem".

Dodał, że należy bardzo skrupulatnie stosować się do zaleceń władz, "zarówno politycznych, jak i sanitarnych".

Papież zapewnił, że swe myśli kieruje ku chorym, lekarzom, pielęgniarkom i pielęgniarzom oraz wolontariuszom,.

 

Sylwia Wysocka

sw/ mal/


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe