USA: Sztab Donalda Trumpa złoży wniosek o ponowne przeliczenie głosów w Wisconsin

Sztab Donalda Trumpa poinformował, że żłoży wniosek o ponowne przeliczenie głosów w stanie Wisconsin. Różnica pomiędzy kandydatem Demokratów a Republikanów na ten moment wynosi jedynie 20 tys. głosów.
Donald Trump USA: Sztab Donalda Trumpa złoży wniosek o ponowne przeliczenie głosów w Wisconsin
Donald Trump
fot. PAP/EPA/CHRIS KLEPONIS / POOL

Sztab prezydenta Donalda Trumpa poinformował, że „natychmiastowo” wystąpi z wnioskiem o ponowne przeliczenie głosów.„Mimo absurdalnych sondaży wykorzystywanych jako taktyka tłumienia wyborców, w Wisconsin odbyła się walka łeb w łeb, której od początku się spodziewaliśmy” – czytamy w dokumencie, pod którym podpisał się Bill Stepien, szef sztabu Trumpa. 

Jak dodał, w kilku hrabstwach w stanie Wisconsin pojawiły się „doniesienia o nieprawidłowościach, które budzą poważne wątpliwości co do ważności wyników”.

„Wynik prezydenta pozwala na złożenie wniosku o ponowne zliczenie głosów i niezwłocznie to zrobimy” – zwrócił uwagę Stepien. 

Według sondażowni Edison Resarch różnica między Trumpem a jego demokratycznym rywalem w wyborach Joe Bidenem w Wisconsin wynosi mniej niż 1 punkt procentowy, co zgodnie z zasadami obowiązującymi w tym stanie pozwala kandydatowi na wystąpienie o przeliczenie głosów.

Edison Research podała, że po przeliczeniu 99 procent głosów Biden zdobył 49,4 proc. a Trump 48,8 proc.


Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura