[Tylko u nas] Po dewastacji polskiego kościoła w Atenach: Oto prawdziwe intencje środowisk lewackich

- Nie chcąc się wypowiadać nt. wyroku TK. Parafia w Atenach jest od lat ważnym elementem życia wielu Polaków. Wandalizm mienia nawet niepodlegającego polskim biskupom tylko dlatego, że kościół jest znany także z polskojęzycznych Mszy Świętych jest ciosem poniżej pasa - pisze mieszkający w Grecji młody Polak Daniel Jankowski publikując zdjęcia zdewastowanej parafii. Na zdjęciach widać symbole charakterystycznego dla lewackich bojówkarzy ze Strajku Kobiet "pioruna" i napisy "Piekło kobiet", "smash the state masturbate" [rozbić państwo, masturbować - przyp. red.] a także nieregularne plamy farby na ścianach parafii. Zapytaliśmy o opinię w tej sprawie Jakuba Jóźwiaka, dziennikarza mieszkającego przez wiele lat w Grecji, a konkretnie w Atenach, również wiernego, który uczestniczył w zdewastowanych kościele w Mszach Świętych.
zdewastowany polski kościół w Atenach [Tylko u nas] Po dewastacji polskiego kościoła w Atenach: Oto prawdziwe intencje środowisk lewackich
zdewastowany polski kościół w Atenach / Twitter Daniel Jankowski

Czytaj również: Lewaccy bojówkarze zdewastowali kościół w Atenach, bo... odbywają się tam Msze Św. po polsku

Jakie znaczenie ma dla Polaków mieszkających w Grecji ateński kościół, w którym odbywają się Msze Św. po polsku?

Myślę, że dla Polaków w Grecji, jak i też w każdym innym kraju, gdzie mieszkają nasi Rodacy, Kościół Katolicki odgrywa ważną rolę w przywiązaniu do wartości jakimi są: Bóg, Honor i Ojczyzna.

Ostatni atak na polski kościół w Atenach, do którego sam przez wiele lat uczęszczałem, to kolejny dowód, jakie są prawdziwe intencje tzw. środowisk lewackich. To rzeczywiście jest wojna. Wojna wymierzona w Kościół Katolicki, w naszą tradycję, w cywilizację życia.

Kościół w Atenach nie jest w jurysdykcji polskich biskupów. Dlaczego w Pana opinii został zaatakowany?

Myślę że to wynika z tego, że lewaccy aktywiści obrali sobie za cel również kościoły polskie za granicą. Być może to miał być "wyraz solidarności" z protestującymi osobami w kraju. Warto też zwrócić uwagę, że podobne protesty miały  miejsce chociażby w Wielkiej Brytanii.

W mojej ocenie nie ulega wątpliwości, że aktywiści lewaccy zawsze szukają okazji do demonstracji swojej "walki z  zacofanym ciemnogrodem" i często za cel wyznaczają sobie kościoły, które są symbolem i zarazem bastionem tradycyjnych wartości.

Jak Grecy mogą odbierać tego typu działania?

Grecy są bardzo przywiązani do prawosławia i myślę że gdyby cerkiew zostałaby zaatakowana w podobny sposób jak polski kościół byłaby afera.

 

Rozmawiał Cezary Krysztopa


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe