IKEA o zamknięciu sklepów dowiedziała się w piątek wieczorem. Minister przeprasza

W tej chwili żyjemy w takiej rzeczywistości, gdzie trzeba podejmować decyzję z godziny na godzinę – tłumaczył decyzję rządu na antenie RMF FM wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.
 IKEA o zamknięciu sklepów dowiedziała się w piątek wieczorem. Minister przeprasza
/ Pixabay


Podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa od soboty wejdą w życie nowe obostrzenia. Jednak rozporządzenie dotyczące szczegółów nowych restrykcji pojawiło się w Dzienniku Ustaw dopiero w piątek późnym wieczorem.

W piątek tuż przed godz. 21 sieć IKEA poinformowała w mediach społecznościowych, że od soboty są zamknięci. „Zgodnie z decyzją rządu od jutra 11 sklepów IKEA w Polsce zostaje zamkniętych dla klientów. Jeszcze wczoraj rządowy projekt rozporządzenia zakładał, że będziemy otwarci. Opublikowane dzisiaj przed 19 rozporządzenie zmieniło swoją treść” – czytamy we wpisie.
 

 

Minister przeprasza


Dziś do tej sytuacji odniósł się wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szfernaker. – Jeżeli popełniamy błędy w komunikacji, to przepraszamy. W tej chwili żyjemy w takiej rzeczywistości, gdzie trzeba podejmować decyzję z godziny na godzinę – mówił na antenie RMF FM.

– Przepraszam w imieniu tych wszystkich, którzy popełniają błędy podejmując decyzje z godziny na godzinę. Tych błędów nie można się wystrzec. Jesteśmy tylko ludźmi i pokorna władza musi wziąć odpowiedzialność – dodał.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe