Watykan: Papież przypomniał Polakom słowa św. Jana Pawła II o wolności

Papież Franciszek w przypadające w środę Święto Niepodległości przypomniał Polakom podczas audiencji generalnej w Watykanie słowa świętego Jana Pawła II o wolności. Życzył wszystkim pokoju i pomyślności.
Papież Franciszek Watykan: Papież przypomniał Polakom słowa św. Jana Pawła II o wolności
Papież Franciszek / pixabay.com

Zwracając się do Polaków podczas audiencji transmitowanej z papieskiej biblioteki w Pałacu Apostolskim Franciszek powiedział: "Dziś w Polsce przypada narodowe Święto Niepodległości. Gdy dziękujemy Panu historii za dar wolności narodowej i osobistej, przychodzi na myśl to, czego święty Jan Paweł II uczył młodych: być wolnym, +to znaczy: umieć używać swej wolności w prawdzie+".

"Być prawdziwie wolnym to nie znaczy czynić wszystko, co mi się podoba, na co mam ochotę. Być wolnym to znaczy być człowiekiem prawego sumienia i czynić to, co jest prawdziwym dobrem, to być człowiekiem dla drugich" - mówił papież przywołując słowa św. Jana Pawła II z "Listu do młodych".

Na zakończenie Franciszek dodał: "Niech Pan udzieli wszystkim Polakom błogosławieństwa pokoju i pomyślności".

Audiencja, podobnie jak poprzednia, odbyła się bez udziału wiernych z powodu zaostrzenia środków ochrony sanitarnej i ryzyka zakażeń koronawirusem.

 

sw/ zm/


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe