REKLAMA

Angielska reakcja na atak w Londynie. Keep Calm czy czarny humor?

Dziś już znamy skalę wczorajszego ataku o znamionach zamachu terrorystycznego. Sytuacja nie pozostawia nam wątpliwości jak duża jest to tragedia dla zachodniej Europy i ponowna próba podważenia bezpieczeństwa europejczyków. Jednak jeden z komunikatów wystawiony przez londyńskie służby porządkowe może budzić zaniepokojenie.
 Angielska reakcja na atak w Londynie. Keep Calm czy czarny humor?
/ screen twitter.com
Tablica informacyjna wystawiona w centrum pomocy, nieopodal Westminister (miejsce ataku przyp. red.) zdaje się uspokojać i tonować nastroje w iście angielskim stylu:

Wszystkim terrorystom uprzejmie przypominamy,
że TO JEST LONDYN
i niezależnie co nam zrobicie,
będziemy pić herbatę i dalej robić swoje
Dziękujemy


Anglicy znani są ze swojego czarnego humoru oraz dystansu do świata "spoza wysp". Jednak tak humorystyczny komunikat wobec dziejącej się tuż obok tragedii, sprawia wrażenie chęci marginalizacji sprawy i zepchnięcia jej na bok.

Pamiętajmy, że wciąż trwają spekulacje kim był zamachowiec. Na opublikowanych zdjęciach z miejsca tragedii widać, że atakującym był czarnoskóry mężczyzna z zarostem na twarzy. Brytyjska policja poinformowała, że ustaliła tożsamość terrorysty, który najprawdopodobniej inspirował się islamskim terroryzmem.

Przypomnijmy, że w wyniku ataku terrorystycznego do którego doszło w pobliżu parlamentu w Londynie, zginęły cztery osoby, 29 osób jest rannych, w tym 7 w stanie krytycznym.

KW

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura