"Niemoralnym byłoby ubieganie się o tak wielkie pieniądze". Markowski wydał oświadczenie ws. wsparcia dla artystów

- W piątek opublikowano listę beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury. Pojawia się tam informacja, że managament Perfectu otrzyma ponad 500 000 złotych. Chciałbym wszystkich zainteresowanych poinformować, że pieniądze te nie są dla mnie, ani członków zespołu, techników, całego naszego teamu. To pieniądze wyłącznie dla manager Perfectu i jej agencji - informuje w mediach społecznościowych lider zespołu Perfect Grzegorz Markowski.
/ fot. Adam Rędzikowski - Wikipedia CC BY-SA 4.0

W piątek MKiDN podało, że 2064 podmioty otrzymają pomoc finansową w ramach Funduszu Wsparcia Kultury (FWK) na bieżącą działalność muzyczną, teatralną i taneczną, a także utrzymanie miejsc pracy. Budżet FWK wynosi 400 mln zł. Resort opublikował również pełną listę beneficjentów wraz z przyznanymi im kwotami. Obok m.in. teatrów i stowarzyszeń znalazły się na niej słynne zespoły muzyczne i popularni aktorzy, co wywołało w internecie dyskusję nt. mechanizmu przyznawania rekompensat.

W niedzielnym komunikacie MKiDN poinformowało, że "w związku z wątpliwościami dotyczącymi rekompensat przyznanych w ramach Funduszu Wsparcia Kultury, minister kultury i dziedzictwa narodowego postanowił wstrzymać realizację wypłat ze środków FWK i przekazać listę beneficjentów do pilnej ponownej weryfikacji".

 

Korzystając z grzeczności mojej córki - publikuję na jej profilu kilka zdań

 

- pisze Grzegorz Markowski. Wpis pojawił się na fanpage'u jego córki, Patrycji Markowskiej.

 

W piątek opublikowano listę beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury.
Pojawia się tam informacja, że managament Perfectu otrzyma ponad 500 000 złotych. Chciałbym wszystkich zainteresowanych poinformować, że pieniądze te nie są dla mnie, ani członków zespołu, techników, całego naszego teamu. To pieniądze wyłącznie dla manager Perfectu i jej agencji.
My jako zespół nie mieliśmy najmniejszego zamiaru starać się o te dotację. Nie wiedzieliśmy o takich planach

 

- informuje artysta. Jak twierdzi, "niemoralnym byłoby w naszej ocenie ubieganie się o tak wielkie pieniądze, gdy w Polsce jest obecnie tak strasznie dużo ludzi, którzy potrzebują ich sto razy bardziej". 

 

Dlatego bardzo prosimy o niełączenie nas z tą listą. 

 

- podsumował Grzegorz Markowski.

 

Korzystając z grzeczności mojej córki - publikuję na jej profilu kilka zdań. W piątek opublikowano listę...

Opublikowany przez Patrycja Markowska Niedziela, 15 listopada 2020

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe