Anglia: 7-latka pobito do nieprzytomności za to, że jest Polakiem. RPD: "Zażądam interwencji"

Zażądam od Rzecznika Praw Dziecka w Anglii interwencji w sprawie 7-latka z Polski pobitego w angielskiej szkole - zapowiedział w poniedziałek na Twitterze rzecznik praw dziecka, Mikołaj Pawlak. Według relacji ojca dziecka, chłopiec został pobity za to, że jest Polakiem.
 Anglia: 7-latka pobito do nieprzytomności za to, że jest Polakiem. RPD:
/ pixabay.com/PublicDomainPictures

 

O pobiciu dziecka napisał portal Polish Telegraph. Jak podał, w miniony wtorek 7-letni Gabriel stał wraz z grupą uczniów z innych klas przed szkolną stołówką w jednej ze szkół w Halifax w północnej Anglii. Na oczach wielu rówieśników został napadnięty i pobity. Upadł i przez chwilę się nie ruszał. Sprawcami napaści byli uczniowie ze szkoły, którzy od dłuższego czasu dokuczali chłopcu za to, że jest Polakiem. Wcześniejsze zaczepki i prośby rodzica kierowane do szkoły o interwencję zbagatelizowano - relacjonuje portal. Polish Telegraph pisze również, że ojciec chłopca nie otrzymał pomocy ani ze strony szkoły, ani policji.

W poniedziałek rzecznik praw dziecka zapowiedział, że zażąda od swojego angielskiego odpowiednika interwencji "w tej bulwersującej sprawie". Zapewnił jednocześnie, że podczas wtorkowego forum Europejskiej Sieci Rzeczników Praw Dziecka wniesie o podjęcie "pilnych działań dla powstrzymania dyskryminacji polskich dzieci".

 

Karolina Mózgowiec

kmz/ mhr/


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe