REKLAMA

Prof. Krasnodębski: Teraz prezydencja niemiecka będzie gwałtownie szukała porozumienia

Moim zdaniem prezydencja niemiecka będzie szukała gwałtownie porozumienia. Jest oczywiście pewien sposób obejścia weta dotyczącego funduszu odbudowy, by zrobić to na drodze pozarządowej, ale to bardzo niewygodny instrument – powiedział w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
 Prof. Krasnodębski: Teraz prezydencja niemiecka będzie gwałtownie szukała porozumienia
/ T. Gutry - Tygodnik Solidarność

Europoseł PiS-u dodaje, że po stronie Unii Europejskiej najbardziej oczekiwane jest to by Polska i Węgry ustąpiły.

A my możemy ustąpić jedynie wtedy, gdy albo nie będzie powiązania budżetu z mechanizmem praworządności, albo mechanizm ten zostanie przeformułowany. Na przykład wystarczy wyrzucić z tego artykuł 2a, który mówi ogólnie o praworządności. Jeśli zawęzimy to tylko do kwestii finansowych, wtedy możemy ustępstwa rozważyć. Jeżeli się nie będzie mówiło o ryzykach naruszenia praworządności, ale o rzeczywistych nieprawidłowościach. Resumując – można ten dokument zmienić tak, że stanie się on racjonalny i będą gwarancje, że nie będzie on używany w sposób arbitralny i polityczny.

Prof. Krasnodębski podkreśla, że musi być to przeprowadzone zgodnie z traktatami, a więc ograniczone do spraw wyłącznie pieniężnych.

Najlepszym wyjściem byłaby rezygnacja z tego zapisu i powrót do rozwiązań obowiązujących przed tym nieszczęsnym pomysłem

- kończy polityk PiS.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura