Jill i Eddie Vedder w projekcie „Venture Into Cures”

Jill i Eddie Vedder wspólnie z innymi gwiazdami stworzyli projekt „Venture Into Cures” – wirtualne wydarzenie organizowane przez EB Research Partnership (EBRP), organizację pomagającą chorującym na pęcherzowe oddzielanie się naskórka (epidermolysis bullosa, w skrócie EB) oraz ich rodzinom i bliskim.
 Jill i Eddie Vedder w projekcie „Venture Into Cures”

By wesprzeć akcję, Eddie Vedder wydał nowy solowy utwór „Matter Of Time”: 

 

 

 

Ale Eddie Vedder w ramach „Venture Into Cures” zaprezentował nie tylko premierowy utwór „Matter of Time” lecz również nową wersję „Say Hi”. Oba są dostępne w serwisach cyfrowych.

 

Premiera odbyła się w trakcie godzinnego streamu dzisiejszej nocy (ze środy na czwartek), w trakcie którego można było oglądać gości specjalnych – gwiazdy takie jak Judd Apatow, Bradley Cooper, Laura Dern, Billie Eilish, Chris Hemsworth, Jimmy Kimmel, David Letterman, Gaten Matarazzo, Luis „King Kong” Ortiz, Adam Sandler, Jill Vedder oraz Renée Zellweger. Muzycy, którzy zaprezentowali się podczas wydarzenia, to Jon Batiste, Alessia Cara, Andra Day, Glen Hansard, Adam Levine, Keb’ Mo’, Lukas, Micah i Willie Nelson oraz Eddie Vedder.

 

– Ed i ja jesteśmy niezwykle wdzięczni wszystkim, którzy pomogli nam stworzyć „Venture Into Cures”. Każdego dnia dzieci z EB i ich rodziny muszą mierzyć się z ogromnymi wyzwaniami.
To wydarzenie daje możliwość spojrzenia na ich świat. Misją EBRP jest znalezienie leku na EB, a dzięki takiemu spotkaniu znajdziemy się krok bliżej od zamienienia tej misji w rzeczywistość – mówi Jill Vedder, współzałożycielka EBRP.

 

EB to zagrażająca życiu genetyczna choroba, na którą cierpi około 500 tys. osób na świecie. Chorzy nazywani są dziećmi-motylami, ponieważ ich skóra jest tak wrażliwa jak skrzydła motyla. Dzieci z EB doświadczają niesamowitego bólu oraz otwartych ran na skórze i wewnątrz ciała. Na razie nie istnieje lekarstwo na EB, a działania EBRP mają na celu nie tylko wynalezieniu skutecznej walki z tą chorobą, ale także wspieranie terapii innych podobnych, rzadkich schorzeń.

 

Źródło: Materiały prasowe


Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura