Jamie Cullum wydał świąteczny album “The Pianoman at Christmas

Po otrzymaniu prestiżowej nagrody Ivor Novello za napisanie najlepszej piosenki roku, Jamie Cullum prezentuje świąteczny album „The Pianoman At Christmas”.
 Jamie Cullum wydał świąteczny album “The Pianoman at Christmas
Materiały prasowe

 

Album promuje singiel „Turn On The Lights”:

 

 

Na krążku znalazło się 10 premierowych utworów nagranych z 57 muzykami w słynnym Studio 2 w Abbey Road!

Producentem albumu jest Greg Wells, którego ścieżka dźwiękowa do filmu „The Greatest Showman” spędziła 28 tygodni na szczycie zestawienia najpopularniejszych albumów w Wielkiej Brytanii.

 

Jamie Cullum pojawia się na okładce płyty razem ze swoją żoną, pisarką Sophie Dahl. Autorką fotografii jest Jane Hilton.

 

Jamie Cullum tak opowiada o nowym albumie:

W muzyce świątecznej, którą tak wszyscy kochamy, jest mnóstwo elementów przyciągających nas do piosenek. Wydaje się, że od grudnia nasze uszy robią się coraz bardziej gotowe do big bandów, wielkich orkiestr, wspaniałych progresji akordów oraz ponadczasowych tekstów. To świat klasycznego songwritingu, w którym obracam się od początków mojej kariery. Dlatego postanowiłem postawić sobie zadanie napisania dziesięciu oryginalnych świątecznych piosenek, w których korzystam z moich umiejętności i małych obsesji. Chciałem stworzyć utwory pozbawione cynizmu,

za to pełne radości oraz wielowymiarowości świątecznego czasu. Moim marzeniem jest, aby był to materiał, po który będzie można sięgnąć każdego roku. Mam ogromne szczęście, że od początku

w powstawanie tego albumu zaangażowano najlepszych twórców na świecie – od samego faktu, że mogliśmy nagrywać w słynnym Studio 2 w Abbey Road, poprzez inżynierów, aranżerów, producentów i osoby odpowiadającej za miks. Bardzo bym chciał, aby cała czułość i dbałość o detale, jak również radość, jaka udzielała się nam wszystkim podczas nagrań mogła dodać nam wszystkim magii w te Święta.

Jamie Cullum

 

 

„The Pianoman At Christmas” to następca wydanego w 2019 „Taller”, dziewiątego już albumu studyjnego w dorobku Culluma.

Krążek trafił do Top 20 list sprzedaży w UK, jak również spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony fanów i krytyków muzycznych.

Za pochodzący z płyty utwór „Age of Anxiety” Jamie Cullum otrzymał prestiżową nagrodę Ivor Novello.

Artysta ma na koncie 10 mln sprzedanych albumów oraz współpracę z tak różnorodnymi artystami jak Herbie Hancock, Pharrell Williams, Kendrick Lamar czy IDLES

– utwory napisane przez Culluma trafiły na najnowszy krążek grupy, „Ultra Mono”.

Za sprawą takich albumów jak „Twentysomething” czy „Catching Tales”, Jamie mógł liczyć m.in. na nominacje do BRIT, Grammy oraz szeregu innych wyróżnień.

Od 10 lat wokalista prowadzi także własną audycję na antenie BBC Radio 2.

16 maja 2021 Jamie Cullum wystąpi w Polsce.

Pełna tracklista:

 

1. It’s Christmas
2. Beautiful, Altogether
3. Hang Your Lights
4. The Jolly Fat Man
5. The Pianoman at Christmas
6. Turn On The Lights
7. So Many Santas
8. Christmas Never Gets Old
9. How Do You Fly?
10. Christmas Caught Me Crying

Źródło: Materiały prasowe

 


Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura