„Do kogo pójdziecie, jak wezmą się za »wolne media«?”. Lempart atakuje... Onet i zarzuca im „podłe kłamstwa”

Hej, @onetpl, dlaczego publikujecie parszywe, podłe kłamstwa? – pyta na Twitterze jedna z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart, która w ten sposób komentuje artykuł Onetu o zajściach mających miejsce podczas środowego protestu przed Sejmem.
Marta Lempart „Do kogo pójdziecie, jak wezmą się za »wolne media«?”. Lempart atakuje... Onet i zarzuca im „podłe kłamstwa”
Marta Lempart
fot. PAP / Radek Pietruszka


Portal Onet opublikował artykuł o zajściach mających miejsce w środę podczas warszawskiego Strajku Kobiet przed Sejmem. Po proteście, podobnie jak w przypadku Marszu Niepodległości, pojawiło się wiele kontrowersji dotyczących działań nieumundurowanych policjantów z pałkami teleskopowymi. Według informacji serwisu, okazało się, że byli to funkcjonariusze tzw. BOA, czyli Biura Operacji Antyterrorystycznych.

Onet przeprowadził rozmowę z jednym z antyterrorystów, który stwierdził, że na środowy protest zostali oddelegowani na wniosek Komendy Stołecznej Policji, która miała dowodzić całą operacją.

– Jakie były nasze zadania? Po pierwsze, mieliśmy chronić manifestujących przed ewentualnymi atakami nacjonalistów lub innych grup, które chciałyby zakłócić ten protest. Po drugie, mieliśmy udzielać pomocy policjantom, którzy byliby atakowani w trakcie demonstracji – twierdzi funkcjonariusz i dodaje, że nieprawdą jest twierdzenie, że „antyterroryści zaczęli okładać kobiety pałkami”.

– Całe zamieszanie zaczęło się w chwili, gdy policjanci kryminalni postanowili wyciągnąć z tłumu człowieka z racą. W tym momencie część demonstrujących rzuciła się na tych funkcjonariuszy, zaczęła ich szarpać i okładać kijami od transparentów. Dopiero wtedy zareagowali nasi policjanci –dodał.
 

Lempart komentuje


Do artykułu opublikowanego przez Onet odniosła się jedna z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart, która nie szczędziła słów krytyki pod adresem serwisu. Jej zdaniem portal opublikował „parszywe i podłe kłamstwa”.

„Hej, @onetpl, dlaczego publikujecie parszywe, podłe kłamstwa? Do kogo pójdziecie, jak wezmą się za »wolne media«? Do tych gnoi z pałami? Powodzenia” – napisała w mediach społecznościowych liderka protestów.

 


Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura