„Ty nie jesteś na lewicy”. Rzecznik SLD odbiera „legitymację lewaka”

Ty nie jesteś na lewicy – odpowiedziała krótko posłance związanej z ruchem Szymona Hołowni Hannie Gill-Piątek rzeczniczka SLD Anna-Maria Żukowska.
Anna-Maria Żukowska „Ty nie jesteś na lewicy”. Rzecznik SLD odbiera „legitymację lewaka”
Anna-Maria Żukowska
fot. YouTube / RzeczpospolitaTV


„Podczas debaty, w której biorę udział, @HannaGillPiatek stwierdziła (w dużym skrócie), że @partiarazem nie komentowała potraktowania gazem przez policję @MagdaBiejat” – napisała na Twitterze posłanka partii Razem Paulina Matysiak.

Chodzi o sytuację mającą miejsce podczas środowego protestu, gdy policja użyła wobec posłanki Magdy Biejat gazu, gdy ta pokazywała w kierunku funkcjonariusza legitymację poselską. „Może trzeba podesłać niezależnej posłance nasze wpisy, tweety, komentarze? Pomożecie?” – zasugerowała Matysiak, na co odpowiedział jej profil partii Razem publikując oświadczenie ws. posłanki potraktowanej policyjnym gazem.

Do wszystkiego włączyła się w końcu posłanka związana z ruchem Szymona Hołowni, która startowała z listy partii Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Hanna Gill-Piątek. „Wzywam zatem @InbaNaLewicyUwU, bo ładnie się rozkręca” – napisała. Gill-Piątek w przeszłości związana była ze środowiskiem "Krytyki Politycznej". Była również członkiem Rady Programowej Kongresu Kobiet.

Odpowiedziała jej krótko rzeczniczka Sojuszu Lewicy Demokratycznej Anna-Maria Żukowska: „Ty nie jesteś na lewicy”.


Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura