Bp Solarczyk: Bądźcie tymi, którzy z życia uczynią wielki sens i wielki dar

Bądźcie tymi, którzy z życia uczynią wielki sens i wielki dar dla drugiego człowieka - powiedział w sobotę do młodzieży Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży bp Marek Solarczyk. Podkreślił, że ŚDM to nie event, ale droga która trzeba przejść razem we wspólnotach.
bp Marek Solarczyk Bp Solarczyk: Bądźcie tymi, którzy z życia uczynią wielki sens i wielki dar
bp Marek Solarczyk
Wikipedia CC BY-SA 3,0 Przemysław Jahr

W wigilię uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata - święta patronalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży 21 listopada bp Solarczyk przewodniczył mszy św. w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika. W czasie liturgii kandydaci KSM złożyli przyrzeczenia członkowskie.

W homilii bp Solarczyk podkreślił, że nie można odkładać troski o wiarę na później. "Nie wolno odkładać pewnych tajemnic, darów, tego wszystkiego, co jest świadectwem wiary. Trzeba żyć. Trzeba być gotowym. Trzeba wstać" - zaznaczył Delegat KEP ds. KSM. Jako przykład wskazał Najświętszą Maryję Pannę, która po zwiastowaniu wstała i udała się z pomocą do swojej kuzynki Elżbiety.

Podkreślił, że Światowe Dni Młodzieży to nie event, jak wielu to określa, ale droga, którą trzeba przejść razem we wspólnotach.

Nawiązując do tematu kończącego się roku przygotowań do ŚDM "Młodzieńcze - tobie mówię wstań" bp Solarczyk podkreślił, że "potrzeba wstać potrzeba być kimś, kto rzeczywiście z życia uczyni wielki sens, ale i wielki dar - dla siebie, dla Boga dla drugiego człowieka".

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Polsce, które zdelegalizowały władze PRL w latach 50. ubiegłego wieku, zostało reaktywowane 10 października 1990 roku przez Episkopat Polski na prośbę św. Jana Pawła II.

KSM zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość. Głównym celem organizacji jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan, a także aktywne uczestnictwo we wspólnocie Kościoła i Ojczyzny. Obecnie liczy 900 członków zrzeszonych w ponad 500 oddziałach w 31 diecezjach w Polsce. Kandydatów przygotowujących się do wstąpienia do stowarzyszenia jest 4,5 tys. (PAP)

Autorka: Magdalena Gronek

mgw/ robs/


Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura