„Nie sposób jechać na wyciągi, a później wrócić w plastikowym worku”. Mocne słowa polityka PiS

Jeżeli chcemy jakiś kawałek tego sezonu uratować, jeżeli chcemy na wiosnę wyjść z mniejszą liczbą zakażeń i też przygotowani na szczepionkę jako społeczeństwo – skomentował decyzję ws. ferii zimowych poseł PiS Waldemar Buda.
 „Nie sposób jechać na wyciągi, a później wrócić w plastikowym worku”. Mocne słowa polityka PiS
fot. PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL


Szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki ogłosił w sobotę nowy plan walki z koronawirusem na najbliższe miesiące. Jednym z jego elementów jest decyzja o feriach zimowych dla wszystkich województw w tym samym czasie - od 4 do 17 stycznia.

Poseł PiS Waldemar Buda został zapytany o tę sprawę na antenie Polsat News. Stwierdził, że ferie muszą być organizowane w taki sposób, „jeżeli chcemy jakiś kawałek tego sezonu uratować, jeżeli chcemy na wiosnę wyjść z mniejszą liczbą zakażeń i też przygotowani na szczepionkę jako społeczeństwo”.

– To jest nasza wspólna sprawa. Nie sposób jechać na wyciągi, a później wrócić w worku plastikowym albo mieć dramaty rodzinne, bo ktoś w ten sposób wrócił z ferii – powiedział Buda.
 

Koronawirus w Polsce


Według informacji przekazanych w niedzielę przez resort zdrowia, w ciągu minionej doby odnotowano 18467 nowych zakażeń koronawirusem.

W wyniku COVID-19 oraz współistnienia COVID-19 wraz z innymi schorzeniami zmarło łącznie 330 osób.

 

 


Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...
Tygodnik

Opinie

Popkultura