Twitter zapowiada, że przeniesie konto prezydenckie na Bidena, a prywatne konto Trumpa "straci ochronę"

Prezydenckie wybory w USA nastręczają niemałych kontrowersji. Według większości mediów oraz sztabu Josepha Bidena, to on jest ich zwycięzcą. Wygraną tę podważa obecny prezydent Donald Trump oraz część republikanów, którzy zarzucają demokratom liczne nadużycia. Do sprawy ustosunkował się Twitter, na którym Donald Trump prowadzi aktywną działalność.
Donald Trump Twitter zapowiada, że przeniesie konto prezydenckie na Bidena, a prywatne konto Trumpa
Donald Trump
EPA/JIM LO SCALZO / POOL/ PAP/EPA

 

Twitter aktywnie przygotowuje się do wsparcia przeniesienia instytucjonalnych kont Białego Domu na Twitterze 20 stycznia 2021 r.

- poinformował rzecznik platformy Nick Pacilio.

 

Prezydenckie konto @POTUS na Twitterze zostanie automatycznie przeniesiony na prezydenta elekta Joe Bidena w momencie złożenia przysięgi w południe w dniu inauguracji - bez względu na to, czy prezydent Donald Trump ustąpi

- informuje portal POLITICO, który kontaktował się w tej sprawie z Twitterem.

 

Ale nawet gdyby Trump nadal kwestionował swoją przegraną i walczył z usunięciem z Białego Domu 20 stycznia, nie będzie miał nic do powiedzenia w kwestii tego, czy trzyma się jednego z głównych cyfrowych aktywów prezydenta

- informuje medium.

 

Donald Trump stosunkowo rzadko używał konta @POTUS, częściej pisał z własnego prywatnego profilu @realDonaldTrump. Twitter informuje, że "jako prywatny obywatel, zachowa kontrolę nad tym kontem". Jednak konto to utraci ochronę, jaką platforma społecznościowa zapewnia „światowym liderom”. Konsekwencją tego ma być np. niemożność zobaczenia jego tweetów, które Twitter zaklasyfikuje jako niezgodne z jego polityką, czyli m.in. większości obecnych tweetów, w których Donald Trump informuje o - jego zdaniem - łamaniu prawa wyborczego. Po wygaśnięciu ochrony, te tweety - jak również nowe, w których obecny prezydent będzie kontestował wybraną Bidena - te nie będą widoczne dla internautów. Obecnie, z racji ochrony, tweety te można przeczytać, choć widnieje pod nimi informacja o blokadzie.

 


Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...
Tygodnik

Opinie

Popkultura