„Orbituje obecnie gdzieś pomiędzy Jowiszem a Saturnem. Odleciał totalnie”. Biedroń atakuje Czarnka

Minister edukacji Przemysław Czarnek zapowiedział, że złoży tzw. pakiet wolnościowy, który będzie zwalniał nauczycieli akademickich o poglądach konserwatywnych, chrześcijańskich, narodowych, z odpowiedzialności dyscyplinarnej, a nawet wyjaśniającej za poglądy. Do tych słów odniósł się Robert Biedroń.
 „Orbituje obecnie gdzieś pomiędzy Jowiszem a Saturnem. Odleciał totalnie”. Biedroń atakuje Czarnka
/ fot. YouTube / Onet

Minister edukacji Przemysław Czarnek podczas zjazdu klubów „Gazety Polskiej” stwierdził, że obecnie nie ma „wolności nauki”. – Kierunek rozwoju zwłaszcza nauk humanistycznych czy społecznych poszedł nie tam, gdzie byśmy sobie życzyli i to musimy zawracać – mówił były wojewoda lubelski.

– O ile ktoś z poglądami lewackimi może bez trudu zorganizować konferencję, nawet pseudonaukową na dowolnym uniwersytecie publicznym, a co więcej będzie ona dobrze postrzegana przez władze uniwersytetu, to często słyszymy o tym, że konferencji pro-life, czy o tematyce konserwatywnej, katolickiej nie można zorganizować, bo nie ma czasu, nie ma miejsca, albo po prostu władze się nie zgadzają. Takie sytuacje są coraz częstsze – przekonywał Czarnek.

– W tym zakresie już są zaprojektowane i analizowane przepisy, które będą się składały na pakiet, który będzie pakietem wolnościowym. Pakiet, który będzie zwalniał nauczycieli akademickich o poglądach konserwatywnych, chrześcijańskich, narodowych, z odpowiedzialności dyscyplinarnej, a nawet wyjaśniającej za poglądy – zapowiedział.

Do słów ministra edukacji odniósł się jeden z liderów Lewicy, europoseł Robert Biedroń, który stwierdził, że Czarnek „orbituje gdzieś pomiędzy Jowiszem a Saturnem”.

„Czarnek orbituje obecnie gdzieś pomiędzy Jowiszem a Saturnem. Odleciał totalnie. Będzie tworzył konserwatywnych „nadnauczycieli” zwolnionych z odpowiedzialności dyscyplinarnej” – napisał na Twitterze.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe