REKLAMA

"Posłowie PSL mają dość". Szykuje się rozwód Kukiza z ludowcami

Posłowie PSL po czwartkowych głosowaniach w Sejmie mają dość współpracy z ludźmi Pawła Kukiza, którzy poparli PiS-owską uchwałę wspierającą weto w sprawie unijnego budżetu - czytamy w poniedziałkowej "Gazecie Wyborczej".
/ screen YT

"Chyba z Kukiz'15 powinniśmy ustalić, czy jesteśmy opozycją, czy wspieramy rząd, bo ludzie się z nas śmieją" - mówi "GW" jeden z prominentnych działaczy PSL, który jest zwolennikiem rozstania z Pawłem Kukizem.

Według informacji gazety kilku znanych działaczy PSL zwróciło się w czwartek po głosowaniach do prezesa ludowców Władysława Kosiniaka-Kamysza o zakończenie współpracy z Pawłem Kukizem.

Sejm przyjął w czwartek uchwałę autorstwa PiS, wspierającą działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych w UE. Uchwała m.in. wzywa do powrotu do rozmów i osiągnięcia porozumienia zgodnego z unijnymi traktatami oraz konkluzjami lipcowego posiedzenia Rady Europejskiej.

Uchwałę poparło 231 posłów PiS i 5 posłów PSL-Kukiz15. Politycy Kukiz'15 - z wyjątkiem Agnieszki Ścigaj - wraz z partią rządzącą sprzeciwili się także kandydaturze Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. (PAP)


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura