REKLAMA

Węglarczyk cytuje japońskie media ws. Polski. Internauci nie mieli litości: "Klawe jest życie naczelnego Onetu"

Redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk po raz kolejny cytuje zagraniczne media krytykujące polski rząd. Tym razem przywołał artykuł z japońskiej prasy.
 Węglarczyk cytuje japońskie media ws. Polski. Internauci nie mieli litości:
/ screen YT - Onet News

Bartosz Węglarczyk udostępnił na Twitterze artykuł z „Japan Times”, największej angielskojęzycznej gazety w Japonii. W krótkim wpisie zacytował tytuł brzmiący: „W Polsce twoja orientacja seksualna może sprawić, że staniesz się wrogiem stanu”.

Jak podkreśla portal tvp.info sam tekst informuje z kolei o tym, że rzekomo w Polsce obowiązuje „niemal całkowity zakaz aborcji” oraz  znacznie pogarsza się sytuacja prawna osób LGBT.  
 

„Taki szczegół. Wizerunek Polski swoimi kłamstwami kolportowanymi w taki sposób niszczą sami Polacy. Kolejny odcinek z serii opluwania swojego państwa, by pan Węglarczyk mógł oburzać się, że rząd zrujnował wizerunek państwa” – zauważył na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. 

Głos zabrał również Grzegorz Kuczyński. 

"Klawe jest życie naczelnego Onetu. Chyba nie musi robić nic poza przeglądem mediów światowych. I dzieleniem się wrażeniami z prasówki na TT" - stwierdził. 

Pod wpisem redaktora naczelnego Onetu aż roi się od negatywnych komentarzy. 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura