Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność" Cleo: ścigam się ze sobą

Nigdy nie jestem zadowolona w stu procentach z tego, co robię. Zawsze zostawiam sobie przestrzeń niezadowolenia, bo motywuje mnie to do dalszego działania. Może brzmi to banalnie, ale tak jest. Zamykam się w swojej bańce twórczej, odcinam się od wszystkiego. Jeżeli ktoś ma problem ze mną, to jego problem. A ja będę cały czas działać sobie powolutku, tworząc nowe utwory – mówi Cleo, wokalistka, autorka tekstów, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
 Najnowszy numer
Tygodnik Solidarność

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.

LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie Bartosza Boruciaka z Cleo? 

Lubię przeskakiwać z jednej stylistyki w drugą. To mnie kręci. Wiele się nauczyłam w trakcie powstawania płyty „SuperNOVA”. Uczyłam się nowych brzmień, inaczej frazowałam. Bałam się, bo za każdym razem wychodziłam ze strefy komfortu. Strefą komfortu jest dla mnie stylistyka „VinyLOVEJ”. Utwór „Cała twoja” z Sobelem jest najlżej zaśpiewanym utworem w mojej dotychczasowej działalności artystycznej.

A czy Cleo chciałaby coś zmienić w sobie? 

– Nigdy nie jestem zadowolona w stu procentach z tego, co robię. Zawsze zostawiam sobie przestrzeń niezadowolenia, bo motywuje mnie to do dalszego działania. Może brzmi to banalnie, ale tak jest. Zamykam się w swojej bańce twórczej, odcinam od wszystkiego. Jeżeli ktoś ma problem ze mną, to jego problem. A ja będę cały czas działać sobie powolutku, tworząc nowe utwory.

 

„Atak na dziennikarza to atak na wolność słowa” pisze Anna Zielińska 

Dziennikarze relacjonujący konflikty w Polsce w sytuacji zagrożenia zdani są tylko na siebie. Nie ma skutecznych zabezpieczeń i rozwiązań prawnych, które chroniłyby ich przed atakami osób, dla których ich obecność jest niewygodna. Nie tylko nasz redakcyjny kolega Tomasz Gutry (postrzelony w twarz z broni gładkolufowej), ale także Adam Tuchliński, fotoreporter „Newsweek Polska” (uderzony pałką policyjną w tył głowy i zepchnięty ze schodów), fotoreporter Jakub Kamiński z agencji East News (uderzony przez policjanta) oraz Renata Kim z „Newsweek Polska” i Przemysław Stefaniak z „Krytyki Politycznej” – to poszkodowani podczas ostatniego Marszu Niepodległości dziennikarze.

„Inspirujmy się Republikanami i Fideszem” mówi w rozmowie z Jakubem Pacanem poseł Tomasz Rzymkowski 

Spór wewnątrz PiS dotyczy teraz tego, czy chcemy realizować wizję Polski, która towarzyszyła nam od początku, czy powinniśmy za wszelką cenę próbować dostosować się do modnych postulatów na rynku idei. Podążanie za modnymi ideologiami uważam za błędną koncepcję. Trzeba być wiernym swoim przekonaniom. Owszem, drobne korekty są wskazane, ale trwanie przy ideowych pryncypiach jesteśmy też winni wyborcom. 


O europejskiej płacy minimalnej z ekspertem prawnym KK NSZZ „Solidarność” Barbarą Surdykowską rozmawia Teresa Wójcik.


Płaca minimalna to najniższe wynagrodzenie, jakie może otrzymać pracownik. Może ona wynikać z ustawy lub układu zbiorowego pracy (zawartego przez związki zawodowe i organizacje pracodawców dla danego sektora gospodarki lub dla całego państwa). (…)  Oczywiście zaraz pojawia się pytanie, do kogo adresowana jest płaca minimalna? Odpowiedź na to pytanie jest współcześnie coraz trudniejsze ze względu na rozmywanie się definicji pracownika, co związane jest z licznymi czynnikami, takimi jak zmiana technologiczna, praca zdalna, zatrudnianie poprzez platformy internetowe. Ważny jest fakt, czy płaca minimalna w danym państwie obejmuje pracowników sezonowych, migrantów etc. Zawsze trzeba się dość dokładnie przyjrzeć danej regulacji. Rola płacy minimalnej widoczna jest zarówno jako czynnika, który ma gwarantować pewien poziom dostatku osoby żyjącej z pracy, jak i ma znaczenie makroekonomiczne jako jeden z czynników kształtujących popyt wewnętrzny. 

W artykule „Winnica podupadła” Jakuba Pacana przeczytamy o współczesnych problemach Kościoła 

Kiedy świeccy katolicy mówią, że Kościół musi się oczyścić, że trzeba zło wypalać w nim gorącym żelazem, nawet przez jego wrogów, to tak naprawdę jest dobra wiadomość. To oznacza, że wierni, choć zgorszeni skandalami, chcą w tym Kościele być, zależy im na nim. O wiele gorsza sytuacja byłaby wtedy, gdyby nawet ci najwierniejsi machnęli ręką i zupełnie odeszli od Kościoła. 


W numerze również:

 • Agnieszka Żurek "Co dalej w sprawie postrzelenia naszego fotoreportera?"
 • "Pracownicy są ważni" - Przewodniczący Piotr Duda w rozmowie z Teresą Wójcik

 • Barbara Surdykowska "Nadciąga europejska płaca minimalna" 
 • "Szpital zbudowany na wczoraj" Andrzej Berezowski o Szpitalu Narodowym 
 • Teresa Wójcik "Nowa islamizacja Europy"
 • Aleksander Żywczyk "Azja przejmuje władzę w świecie" o azjatyckiej umowie o wolnym handlu 
 • Sebastian Pytel recenzuje "Kolejny film o Boracie" 
 • Prof. Marek Jan Chodakiewicz "Między socjałami a żydokomuną" 
 • Aleksander Żywczyk "Czarna dziura na Krańcu Układu Słonecznego" 
 • Marcin Koziestański rozmawia z Jaromirem Krukiem, prezesem Kieleckiego Stowarzyszenia Sportowego „Gol”, od lat współpracującego z Zarządem Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”,
 • Łukasz Bobruk przedstawia sylwetkę Przemysława Płachety 

W numerze również felietony, analizy i inne artykuły. Gorąco zachęcamy do lektury!

Najnowszy numer "TS" (48/2020) do pobrania w wersji cyfrowej tutaj. 
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj. 

 


Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura