REKLAMA

Politycy PiS apelowali do sędziów TK ws. wyroku dot. aborcji? Ostra reakcja Krystyny Pawłowicz

Czy pan uważa, że OGŁOSZONY wyrok można zmienić? – pyta internautę sędzia TK, była posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Chodzi o artykuł portalu Onet mówiący o tym, że politycy PiS naciskali sędziów Trybunału ws. pozostawienia „furtki interpretacyjnej” w budzącym emocje wyroku dotyczącym aborcji eugenicznej.
Krystyna Pawłowicz Politycy PiS apelowali do sędziów TK ws. wyroku dot. aborcji? Ostra reakcja Krystyny Pawłowicz
Krystyna Pawłowicz / fot. YouTube


Przypomnijmy, że 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku przesłanki eugenicznej jest niezgodny z konstytucją. Wyrok wywołał falę protestów w całym kraju. Warto zaznaczyć, że mimo upływu miesiąca, orzeczenie do dziś nie zostało wydrukowane w Dzienniku Ustaw.

Według ustaleń Onetu, politycy Prawa i Sprawiedliwości w ostatnich dniach „nieformalnie naciskali” na sędziów Trybunału Konstytucyjnego ws. budzącego emocje wyroku. „Wskazano jasno na potrzebę pozostawienia przez sędziów w pisemnym uzasadnieniu furtki interpretacyjnej, która pozwoliłaby w drodze ustawy złagodzić skutki orzeczenia” – twierdzi serwis.

– Możemy mieć tylko nadzieję, że taka furtka prawna znajdzie się w uzasadnieniu do wyroku, lecz nie mamy żadnej pewności. W przeciwnym razie trudno będzie nam wyjść z tego impasu politycznego, w jakim się znaleźliśmy – mówi Onetowi osoba związana z PiS.
 

Pawłowicz komentuje


W czwartek rano, podczas wymiany zdań na Twitterze dotyczącej sytuacji Polski na arenie europejskiej, jeden z internautów postanowił zapytać się sędzi Trybunału Konstytucyjnego Krystyny Pawłowicz o artykuł opublikowany przez Onet.

„Czy pan uważa, że OGŁOSZONY wyrok można zmienić ? Ale, skoro powołuje się pan na załączone źródło", to wszystko jest możliwe... Nawet płaska Ziemia” – odparła była posłanka PiS.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura