REKLAMA

PO wściekła na Schetynę. „Znów miesza w szeregach”

Ostatnie słowa Grzegorza Schetyny na temat aborcji wywołały spore zamieszanie w szeregach największej opozycyjnej partii – donosi Wirtualna Polska. Według rozmówców portalu może to być celowe działanie byłego lidera Platformy Obywatelskiej.
Grzegorz Schetyna PO wściekła na Schetynę. „Znów miesza w szeregach”
Grzegorz Schetyna / fot. Flickr / EPP / CC BY 2.0


– Nie chcę aborcji na życzenie. Uważam, że trzeba wyciągnąć wnioski z tego, co się stało, że trzeba spokojnie porozmawiać, w jaki sposób wrócić do kompromisu aborcyjnego. W jaki sposób go unowocześnić i dać mu nowe życie – mówił niedawno na antenie Polsat News były lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.
 

Politycy PO komentują


Według doniesień Wirtualnej Polski słowa byłego szefa PO wywołały oburzenie w szeregach partii. Rozmówca portalu określony jako „jeden z polityków młodej generacji” twierdzi wprost: – Nikt tego powrotu dziś nie chce, a „Schet” znów miesza w szeregach.

Kolejny polityk PO mówi żartobliwie: – iedy zobaczyłem w newsletterze, że Grzegorz będzie w studiu, wiedziałem, że będzie „wesoło”. Nie zawiodłem się.

Wirtualna Polska cytuje także osobę „zbliżoną do obecnego kierownictwa PO”, która twierdzi, że słowa Grzegorza Schetyny, które rozbijają obecne władze PO są celowe i „zgodne z planem”. O jaki plan chodzi? Niektórzy twierdzą, że ma być to wywołanie zamieszania wśród opozycji, a także skłócenie PO z Lewicą.

– Schetyna nie chodzi na protesty, a my zasuwamy dzień i noc. Gdy staramy się dogadać z Lewicą i budować poparcie wśród kobiet i młodych, Grzegorz wyjeżdża z „kompromisem” twardogłowych prawicowców z lat 90. I próbuje stworzyć wrażenie, że to jest stanowisko Platformy. No nie, nie jest. Partia się zmieniła. A Schetyna gra przeciwko kierownictwu PO celowo – mówi Wirtualnej Polsce działacz PO zaangażowany w protesty kobiet.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura