Longin Komołowski patronem Sali obrad Rady Dialogu Społecznego

Sala obrad Rady Dialogu Społecznego od wczoraj nosi imię Longina Komołowskiego, zmarłego 30 grudnia 2016 r. byłego wicepremiera, ministra pracy i mediatora. W uroczystości wzięła udział minister Elżbieta Rafalska.
 Longin Komołowski patronem Sali obrad Rady Dialogu Społecznego
/ T.Gutry Tygodnik Solidarność

- Jednego z moich poprzedników na stanowisku ministra pracy, Longina Komołowskiego, zapamiętamy nie tylko jako oddanego Polsce i Polakom polityka, ale także człowieka o dużej wrażliwości na sprawy społeczne, aktywnie zaangażowanego w dialog społeczny - powiedziała minister Elżbieta Rafalska. - Dlatego ze wszech miar właściwe jest, by patronował sali, w której taki dialog się toczy.

Tablica upamiętniająca Longina Komołowskiego została odsłonięta w warszawskim Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog".Longin Komołowski był politykiem, działaczem społecznym i związkowym w NSZZ "Solidarność". Poseł na Sejm III i VI kadencji, minister pracy. Piastował funkcję wiceprezesa Rady Ministrów. Zasiadał w Komisji Trójstronnej do spraw Społeczno-Gospodarczych, poprzedniczki Rady Dialogu Społecznego. Był też prezesem Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

#REKLAMA_POZIOMA#

Źródło: mpips.gov.pl

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe